0
Odbojka

Zvezda i Partizan silovito na startu plej-ofa

Objavljeno: 20.03.14 u 22:06

Odbojkaši Crvene zvezde i Partizan Vizure zabeležili su maksimalne pobede u prvim utakmicama polufinalnih serija plej-ofa Viner štetiše lige.

odbojka-m

Za trijumf crno-belima je bila potrebna partija u tri seta, duga 78 minuta.

Prvi set je umnogome odredio dalji tok meča. Imali su tada Novosađani šansu, minus od dva poena sa prvog tehničkog tajm-auta (6:8) pretvorili su u veliki plus na drugom (16:11).

Ipak, nisu izdržali u istom ritmu do kraja. Bez povređenog libera Dražena Luburića, Vojvodina je teško osvajala poene kad je to bilo najpotrebnije, u završnici prvog perioda. Crno-beli su to iskoristili i preokrenuli – 25:22.

U naredna dva seta domaći su bili daleko bolji rival. Milija Mrdak i Marko Nikolić bili su sjajni u napadu, Ivan Kostić je distribuirao odlične lopte, a čitava ekipa igrala je vrlo dobru odbranu.

Lako je tim Milana Đuričića stvarao razliku, koju je potom samo održavao do kraja drugog i trećeg seta. Novosađanima nisu pomogle ni izmene, njihov trener Strahinja Kozić izmenama nije uspevao da promeni tok meča.

PARTIZAN VIZURA: Buša, Žugić, Lopar 8, Kostić 3, Palibrk, Mrdak 18, Majstorović ,9 Rajković (libero), M. Nikolić 13, Veličković, P. Nikolić 5, Popović.
VOJVODINA NS SEME: Simić 3, Martinović, Č. Stanković 4, Strugar, Veselinović 8, Katić 8, Radić 10, Milutinov, Eremić, Petković 1, M. Stanković 8, Kapur (libero).

Crvena zvezda je slavila pobedu u prvom meču polufinala plej-ofa protiv Radničkog. Pružili su Kragujevčani sasvim solidan otpor, ali to nije bilo dovoljno da osvoje makar jedan set.

Najbliži tome su bili u drugom setu, ali i tada je Crvena zvezda kontrolisala rezultat tokom čitavog toka. Imali su crveno-beli po poen prednosti tada na oba tehnička tajm-auta (8:7, pa 16:15), dva viška u završnici (21:19), što im je bilo dovoljno da dupliraju prednost – 25:23.

Držao se Radnički i u prvom setu do 16:15, ali je potom posustao. Zvezda je to iskoristila i povela sa pet poena razlike u završnici (21:16), a potom je usledila rutinska završnica – 25:18.

Nije Zvezda imala mnogo problema ni u trećem setu. Poveo je domaćin sa 8:6, imao i tri poena viška (16:13), a potom je dodao gas u završnici i lako došao do prvog trijumfa u polufinalnoj seriji – 25:18.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 10, Munćan 5, Stoković, Perić, Stoilović 13, Gmitrović 2, Koprivica 7, Milutinović 1, Jovanović, Petković 19, Buculjević, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
RADNIČKI: Ćirović 6, Premović 1, Jovanović 2, Protić (libero), Perović, Vulović 8, Stevanović 1, M. Ilić, U. Ilić 11, Maksimović 2, Blagojević 10, Pantelić (libero). Trener: Predrag Srećković.