0

Liga 1: Sošo pobedom produžio nadu za opstanak, Nant odoleo Lilu

Objavljeno: 15.03.14 u 22:45

U subotu od 20 časova je odigrano šest utakmica 29. kola francuskog šampionata na kojima je postignuto 13 golova.

Francuska Liga 1

U prvom susretu dana, igranom od 17 časova, Lil nije uspeo na svom terenu da slomi otpor Nanta, pa je meč završen nerešenenim rezultatom 0:0.

Sošo je golovima Kontuta i Sunzua ostvario još jednu veoma važnu pobedu u borbi za opstanak, ovoga puta nad ekipom Lorijena.

Ažaksio je doživeo novi poraz, i to na domaćem terenu, od Gengama rezultatom 2:1. Lasne je doveo domađe u vođstvo nakon svega 8 minuta igre, ali su gosti pet minuta kasnije stigli do izjednačenja golom Jatabare, a zatim i do pobede preko Bovua u 74. minutu.

Valensijen je golom Varisa slavio u Evijanu, dok je Nica bila sigurna na svom stadionu protiv Bastije i golovima Bosetija i Mopaja trijumfovala sa 2:0. Najuzbudljivuju utakmicu su odigrali Ren i Tuluz, a na kraju su slavili gosti sa 3:2.