0

Aston Vila slavila, Čelsi ‘crveneo’ (VIDEO)

Objavljeno: 15.03.14 u 21:01

Fudbaleri Aston Vile priredili su iznenađenje u 30. kolu engleske Premijer lige, pošto su sa 1:0 (0:0) savladali lidera šampionata, ekipu Čelsija.

Aston Vila Čelsi

Sasvim sigurno će svi iz tabora Čelsija imati mnogo kritika na suđenje Krisa Foja na ovom susretu. Naime, prvo je ‘plavcima’ poništen gol Nemanje Matića zbog navodnog igranja rukom, a zatim je u 69. minutu prestrogo isključen Vilian zbog prekršaja na sredini terena i drugog žutog kartona.

Aston Vila je iskoristila brojčanu prednost na terenu i golom Fabiana Delfa u 82. minutu, nakon odličnog kontranapada, stigla do pobede 1:0. U finišu susreta direktan crveni karton je zaradio i Ramires zbog preoštrog starta na protivničko fudbalera, a vrlo brzo je isključen i Žoze Murinjo zbog žestokih protesta. Aston Vila je mogla da trijumfuje i ubedljivije, ali je u poslednjim trenucima utakmice umesto u mreži Čelsija lopta završila na prečki gola Petera Čeha.

Uprkos porazu Čelsi ostaje lider u Premijer ligi sa 66 osvojenih bodova, 6 više od drugoplasiranog Mančester Sitija koji ima čak 3 meča manje. S druge strane, Aston Vila je 10. sa 34 boda.