0

LE: Valensija ubedljiva u gostima, minimalac Porta protiv Napolija (VIDEO)

Objavljeno: 13.03.14 u 20:58

Večeras su od 19 časova odigrane prve tri utakmice osmine finala Lige Evrope. Valensija je kao gost savladala Ludogorec rezultatom 3:0 (2:0), Porto je iskoristio prednost domaćeg terena i sa 1:0 (0:0) pobedio Napoli, dok su Bazel i Salcburg odigrali nerešeno bez golova.

Valensija

Iako je bio bolji rival u većem delu utakmice, Salcburg nije uspeo da zatrese mrežu Bazela pa je meč završen nerešenim rezultatom 0:0 i sve ostaje otvoreno pred revanš.

Porto je minimalnim rezultatom, 1:0 (0:0), savladao Napoli i tako stekao prednost pred revanš u Italiji. Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova, domaći su u nastavku uspeli da slome otopor rivala. Strelac pobedonosnog gola bio je Džekson Martinez u 57. minutu susreta. Napoli je imao nekoliko veoma izglednih šansi za postizanje gola koji bi im obezbedio povoljniji rezultat, ali je Helton bio veoma raspoložen i uspeo da sačuva svoju mrežu netaknutom.

Valensija je kao gost savladala ekipu Ludogoreca rezultatom 3:0 (2:0). Strelci za španskog predstavnika bili su Baragan u 5, Kartabia u 33. i Senderos u 59. minutu susreta. Valensija je od 24. minuta igrala sa igračem manje zbog isključenja Kejte, a Ludogorec je promašio penal u 26. minutu, kada je Bezjak bio neuspešan sa bele tačke. U 80. minutu susreta i domaći su ostali sa 10 igrača na terenu, nakon što je crveni karton dobio Kviksada.