0

Inter slavio u Firenci (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.14 u 23:19

Fudbaleri Intera savladali su večeras kao gosti, u 24. kolu italijanske Serije A, ekipu Fiorentine rezultatom 2:1 (1:0).

Inter

Inter je imao prve prilike na meču, ali je udarac Palasija u 14. minutu zaustavila stativa, nakon čega je Guarin promašio odbitak. Ipak, ‘neroazuri’ su incijativu materijalizovali u 34. minutu kada se Palasio sjajno snašao i postigao pogodak za vođstvo 1:0. Fiorentina je imala sjajnu šansu da izjednači rezultat u finišu prvog poluvremena, ali je Samir Handanović odbranio Vargaov udarac.

Ipak, na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, domaći stižu do poravnanja rezultata. Huan Kuadrado je preciznim udarcem sa distance postigao pogodak za 1:1. Držala je Fiorentina jedan bod u svojim rukama sve do 65. minuta, kada je Inter golom Ikardija stigao do nove prednost i konačnih 2:1.

Ovom pobedom Inter je stigao do 5. pozicije i 39 bodova, 5 manje od četvrtoplasirane Fiorentine.