0

Majnc pobedom protiv Hanovera stigao do petog mesta (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.14 u 22:23

U prvom meču 21. kola Bundeslige ekipa Majnca iskoristila je prednost domaćeg terena i pred oko 28 hiljada gledalaca na Kofas Areni uspela je da savlada Hanover sa 2:0 (0:0).

majnc-hanover

Strelac prvog gola bio je 22-godišnji vezista Junus Mali koji je u 51. minutu znalački iskoristio propust u odbrani gostiju koji su ga ostavili potpuno samog pa mu nije bilo teško da savlada golmana Hanovera. U samoj završnici kada su gosti bacili sve karte u napad usledila je ubitačna kontra koju je golom u trećem minutu nadoknade izgubljenog vremena golom okončao Čupo Moting.

Ukupno 10. prvenstvenom pobedom, uz tri zabeležena remija, Majnc je došao do skora od 33 boda pa se trenutno izjednačio sa Borusijom iz Menhengladbaha i Volfzburgom na deobi petog mesta, dok je Hanover ostao na 10. poziciji sa svega 24 osvojena poena.