0

Arsenal i Junajted miroljubivo, Staridž vadio Tureove fleke u preokretu Liverpula (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.14 u 22:57

U večerašnjim utakmicama 26. kola Premijer lige Arsenal i Mančester Junajted odigrali su bez golova,  Totenhem je u gostima deklasirao Njukasl – 0:4, dok su Stouk i Svonsi podelili bodove – 1:1.

Staridz

U derbiju kola u bledoj partiji na Emiratima, Arsenal i Junajted nisu pružili igru dostojnu engleskih velikana. Tokom 90 minuta viđeno je praktično dve prave prilike i to po jedna na obe strane preko Žirua i Van Persija, ali su Ščesni i De Hea ostali nesavladani.

Arsenal je ovim bodom zadržao drugo mesto na tabeli sa bodom manje od Čelsija, dok je Junajted sedmi sa 42 boda.

Liverpul je nakon fantastičnog izdanja protiv Arsenala, pružio slabu partiju protiv Fulama u Londonu, ali je uz mnogo sreće došao do sva tri boda nakon velikog preokreta.

Domaći su poveli nespretnim autogolom Kolo Turea koji se okliznuo u svom petercu i savladao Minjolea. U 41. minutu Stardiž je pobegao odbrani Fulama i pogodio drugi ugao za 1:1. U nastavku, domaći su ponovo poveli u 63. minutu kada je pogodio Ričardson.

Ipak, tada ponovo na scenu stupa Staridž koji u 72. minutu pronalazi Kutinja koji pogađa za 2:2, a potom je u nadoknadi vremena nad napadačem Liverpula napravljen jedanaesterac koji realizuje Džerard.

Liverpul je ovim trijumfom uhvatio priključak ka vodećem triju, pošto sada ima 54, Siti sa utakmicom manje 54, Arsenal 56, a Čelsi 57 bodova.

Totenhem je i ovog puta predvođen maestralnim Adebajorom zabeležio važnu pobedu nad Njukaslom – 0:4. Adebajor je postigao dva pogotka u 19. i 82. minutu, dok su po jedan postigli Paulinjo u 53. i Čadli u 88. minutu.