0

Banetova levica srušila Mančester Siti (VIDEO)

Objavljeno: 03.02.14 u 23:05

U derbiju 24. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Čelsija su kao gosti savladali ekipu Mančester Sitija rezultatom 1:0 (1:0). Strelac pobedonosnog gola bio je srpski reprezentativac, Branislav Ivanović.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić

Uvodnih 10-ak minuta igre na ‘Itihadu’, proteklo je bez uzbuđenja, a onda je Siti imao dve dobre prilike preko Jaja Turea. Vezista Sitija je najpre zakasnio na asistenciju Kolarova, a zatim sa distance šutirao preko gola Čelsija. Ture je učestvovao i u narednoj dobroj šansi ‘građana’, kada je odlično prošao po desnom boku i proigrao Silvu, ali je Španac loše reagovao i sa peterca šutirao pored gola.

U 27. minutu susreta Čelsi je imao prvu veliku šansu na meču, ali je odličnu kontru propustio da materijalizuje Ramires. Sjajno je intervenisao Džo Hart i sačuvao svoju mrežu. Ipak, pet minuta kasnije Čelsi koristi novu šansu koja mu se ukazala i stiže do vođstva 1:0. Nakon sjajnog soloprodora i asistencije Azara šutirao je najpre Ramires, Kompani je izblokirao udarac i prosledio loptu do Branislava Ivanovića. Desni bek plavaca je silovitim i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji desni ugao i savladao Džoa Harta.

U finišu prvog poluvremena Čelsi je mogao da duplira prednost, ali je Eto, nakon još jedne bravure Azara, pogodio prečku. Minimalnim vođstvom ‘plavaca’ završen je prvi deo utakmice.

U nastavku susreta ponovo je prvu pravu priliku imao Jaja Ture, ali je njegov udarac otišao tik pored gola. Uzvratio je u 53. minutu Matić, fantastičnim udarcem sa 30-ak metara, ali je lopta pogodila same rašlje gola.

U 66. minutu Geri Kejhil je pogodio stativu, nakon kornera Čelsija, a u 73. minutu sjajan pokušaj Silve iz slobodnog udarca zaustavio je Čeh. Španac je probao i tri minuta kasnije, ali je nakon asistencije Kolarova šutirao pored gola. Poslednju šansu na meču imao je Stevan Jovetić, sjajno šutirao sa distance, ali je Čeh još jednom odlično intervenisao i sačuvao prednost Čelsija.

Ovom pobedom Čelsi se izjednačio sa Mančester Sitijem po broju bodova, 53, i sada obe ekipe zaostaju 2 boda za vodećim Arsenalom.