0

Liverpul demonstrirao silu u meču sa Evertonom (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.14 u 23:02

Fudbaleri Liverpula deklasirali su gradskog rivala, ekipu Evertona, rezultatom 4:0 (3:0) u okviru 23. engleske Premijer lige.

Liverpul

Liverpul je od samog starta utakmice krenuo sa opsadom gola gostiju i stvarao prilike kao na traci. U 21. minutu ‘redsi’ su konačno uspeli da materijalizuju dobru igru. Suarez je izveo korner i proigrao Džerarda koji je glavom postigao pogodak za 1:0.

U razmaku od 33. do 35. minutu usledio je šou Danijela Staridža. Najpre je, nakon fantastične duge lopte Kutinja, postigao gol za 2:0, da bi zatim umakao odbrani Evertona i majstorski lobovao Hauarda za 3:0.

U nastavku susreta rešetanju mreže gostiju priključio se i Luis Suarez. Urugvajac je u 50. minutu sam izašao pred Hauarda i preciznim udarcem postavio velikih 4:0 za Liverpul. Samo pet minuta kasnije Staridž je propustio priliku da postigne het-trik pošto nije uspeo da realizuje penal. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata pa je Liverpul upisao i 14. pobedu ove sezone.

U drugom meču igranom od 21 čas, Kristal Palas je minimalnim rezultatom, 1:0 (1:0), savladao ekipu Hala. Strelac pobedonosnog gola bio je Punčeon u 16. minutu.