0

Žervinjo i Ljajić vodili Romu do pobede u Veroni (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.14 u 14:28

Fudbaleri Rome uspeli su da iskoriste mali kiks Juventusa koji u subotu nije uspeo da savlada Lacio te su pobedom nad Veronom u gostima od 3:1 (1:0) prišli na šest bodova zaostatka za liderom Serije A.

zervinjo-roma-verona

„Vučicu“ su do pobede vodili internacionalac iz Obale Slonovače Žervinjo i srpski internacionalac Adem Ljajić koji su danas činili startni napadački tandem ekipe Rudija Garsije. Nekadašnji fudbaler Partizana je doveo u vođstvo goste na isteku prvog poluvremena odličnom reakcijom na asistenciju Žervinja koji je Romi vratio prednost u 69. minutu nakon što je Helfredson na strtu drugog dela igre izjednačio rezultat. Tačku na ovaj meč stavio je Toti golom iz penala u 82. minutu, samo šest minuta nakon što je ušao u igru.

Ljajića je u 64. minutu zamenio Florenci, dok na drugoj strani Boško Janković nije ulazio u igru odnosno ceo meč je odgledao sa klupe za rezerve Verone kojoj ovaj poraz neće mnogo naškoditi pošto ostaje na deobi petog mesta sa Interom (oba tima imaju po 32 boda).