0

Atletik Bilbao deklasirao Almeriju na ‘San Mamesu’ (VIDEO)

Objavljeno: 11.01.14 u 18:46

Fudbaleri Atletik Bilbaa deklasirali su na svom ‘San Mamesu’ ekipu Almerije rezultatom 6:1 (3:1) u okviru 19. kola španske Primere.

Atletik Bilbao

Baskijci su odlično otvorili utakmicu i stigli do prednosti već u 6. minutu, kada je Riko, nakon sjajnog ubacivanja i asistencije Rika, postigao pogodak za 1:0. Samo četiri minuta kasnije već je bilo 2:0 za Atletik. Susaeta je centrirao a Herera iz neposredne blizine zatresao mrežu Almerije. Susaeta je učestvovao i kod trećeg gola svog tima u 30. minutu, ovoga puta u ulozi asistenta. Strelac je bio Laporte i glavom povisio na 3:0.

Sve što su gosti uspeli da urade na ovom susretu bilo je da u 34. minutu stignu do počasnog pogotka. Verza je centrirao iz slobodnog udarca, a Helder Barbosa glavom loptu pospremio u mrežu domaćih za 3:1. Ovim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U nastavku utakmice, fudbaleri Atletika su još tri puta zatresli mrežu Almerije. Prvo je u 52. minutu Aduric postigao gol za 4:1, nakon asistencije Muniania. A zatim i rezervista Ibai pogađa dva puta. Prvo u 68. minutu za 5:1, a onda i u 87. minutu iz penala za ubedljivih 6:1.

Nakon 19. odigranih kola Atletik Bilbao je sada na 4. poziciji sa 36 osvojenih bodova, dok je Almerija trenutno 14. sa 19 bodova.