0
Evroliga

EL: Emporio Armani deklasirao Olimpijakos, Makabi bolji od Lokomotive

Objavljeno: 09.01.14 u 22:52

Košarkaši Emporio Armanija deklasirali su ekipu Olimpijakosa u 2. kolu Top 16 faze Evrolige rezultatom 81:51 (16:21, 23:11, 24:8, 18:11), dok je u Partizanovoj grupi Makabi bio bolji od Lokomotive sa 85:75 (21:21, 24:17, 19:24, 21:13).

Evroliga

Grupa E:

Košarkaši Armanija ponizili su aktuelnog prvaka Evrope, ekipu Olimpijakosa, pošto su slavili sa 81:51 (16:21, 23:11, 24:8, 18:11).

Gosti su bolje otvorili utakmicu i prvu deonicu rešili u svoju korist sa pet poena prednosti. Međutim, domaći su se trgli u drugoj četvrtini, dozvolili Olimpijakosu da postigne svega 11 poena, a dali mu 23, i na poluvreme otišli sa vođstvom 39:32.

Potpuni debakl i pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini. Aktuelni prvak Evrope je ubacio svega 8 poena, primio 24 i dodatno povećao svoj zaostatak. I poslednju deonicu Armani je rešio u svoju korist i na kraju slavio sa veoma ubedljivih 30 poena razlike, 81:51.

U pobedničkom timu istakao se Lengford sa 29 poena, Haket je dodao 17, dok je kod Olimpijakosa jedini vredan pomena bio Printezis sa 12 poena. Oba tima nakon dva odigrana kola imaju po pobedu i poraz.

Grupa F:

U Partizanovoj grupi, Makabi je u Tel Avivu savladao Lokomotivu rezultatom 85:75 (21:21, 24:17, 19:24, 21:13).

Prvih deset minuta proteklo je u potpuno izjednačenoj igri, pa je i rezultat bio nerešen 21:21. U nastavku je Makabi poboljšao svoju igru i na odmor otišao sa sedam poena prednosti, 45:38.

Ipak, gosti se nisu predavali, već su u trećoj četvrtini uspeli da se vrate u meč i da nakon 30 minuta igre zaostaju samo dva poena, 64:62. Ipak, tim iz Izraela je uspeo u poslednjoj deonici ponovo da nametne svoj tempo, povećao prednost i na kraju slavio sa 87:75..

Najefikasniji u timu Makabija bio je Skorcijanitis sa 22 poena, dok je u poraženom timu bolji od drugih bio Kalnietis sa 18 poena.

Nakon dva odigrana kola Makabi ima dve pobede, dok je Lokomotiva upisala dva poraza.