in , ,

FA kup: Arsenal rutinski savladao Totenhem (VIDEO)

U poslednjem meču subotnjeg programa 3. runde FA kupa, Arsenal je na ‘Emirejtsu’ savladao ekipu Totenhema rezultatom 2:0 (1:0).

Totenhem je bolje započeo utakmicu i propustio odličnu priliku već na samom startu, kada je udarac Eriksena iz situacije 1 na 1 odbranio Fabijanski. Ipak, Arsenal je vrlo brzo preuzeo kontrolu utakmice i stigao do prednosti. U 31. minutu Gnabri je odlično proigrao Santija Kazorlu, koji je umakao odbrani gostiju i preciznim udarcem savladao Ljorisa.

Mogli su domaći i sa ozbiljnijom prednošću da završe prvo poluvreme da je Volkot u nekoliko zicer situacija bio malo skoncentrisaniji.

U nastavku utakmice viđena je izjednačena igra, sve do 62. minuta kada je Rosicki postigao drugi gol za Arsenal. Čeh je odlično ukrao loptu Deniju Rouzu na sredini terena, bio brži i izdržao sve nalete Vokera, da bi na kraju šmekersmi prebacio Ljorisa za konačnih 2:0.

Nakon ovoga fudbaleri Totenhema su pokušavali da se vrate u meč, ali nisu uspeli da pronađu rešenje za odlično postavljenu odbranu ‘tobdžija’. Nije im pomoglo čak ni to što su u poslednjih 10 minuta imali prednost igrača više, nakon povrede Tija Volkota.