0

Čelsi i Liverpul sigurno trijumfovali, Bendtner pogurao Arsenal (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.14 u 18:05

Prvog dana 2014. godine, od 16 časova je na programu bilo osam mečeva 20. kola engleske Premijer lige. Uloge favorita opravdali su Čelsi, Liverpul i Arsenal, dok su Everton i Njukasl još jednom razočarali svoje navijače.

Fudbaleri Arsenala uspeli su tek u finišu susreta da slome otpor Kardifa i da slave rezultatom 2:0 (0:0). Pobedu ‘Tobdžija’ najavio je Niklas Bendtner golom u 88. minutu, da bi konačan rezultat postavio Volkot u drugom minutu sudijske nadoknade. Ovom pobedom Arsenal se ponovo vratio na prvo mesto na tabeli sa bodom više od drugoplasiranog Mančester Sitija.

U jednom od derbija donjeg dela tabele, Kristal Palas i Norič su odigrali nerešeno 1:1 (1:1). Gosti su poveli golom Džonsona u 39. minutu, ali je Punčeon pogotkom iz penala, pet minuta kasnije, postaivo konačnih 1:1.

Fulam je nakon preokreta savladao ekipu Vest Hema rezultatom 2:1. Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli preko Dijamea već u 7. minutu. Ipak, izjednačujući gol Sidvela u 32. i isključenje Nolana u 45. minutu u mnogome su uticali na dalji tok meča. Domaći su iskoristili prednost igrača više na terenu i zahvaljujući golu Berbatovu u 67. minutu stigli do pobede.

Liverpul je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i na svom terenu savladao ekipu Hala rezultatom 2:0 (1:0). Strelci za ‘Redse’ bili su Ager u 36. i Luis Suarez u 50. minutu susreta.

Sigurnu pobedu zabeležili su i fudbaleri Čelsija, na gostovanju protiv Sautemptona, rezultatom 3:0 (0:0). Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, kada su Tores, Vilian i Oskar uspeli da zatresu mrežu domaćih i tako doneli nova 3 boda svom klubu.

Everton je u poslednjim trenucima uspeo da se spase poraza u duelu sa Stouk Sitijem. Domaći su poveli golom Asaidija u 50. minutu, ali je Lejton Bejns iz penala u 93. minutu postavio konačnih 1:1.

Minimalne pobede, rezultatom 1:0, zabeležili su Aston Vila i Vest Bromvič Albion. Vila je zahvaljujući golu Agbonlahora kao gost savladala Sanderlend, dok je VBA golom Berahina iz penala srušio Njukasl.