0

Siti pobedom započeo godinu, Kolarov strelac (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.14 u 15:39

Mančester Siti

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom su započeli 2014. godinu, pošto su u 20. kolu Premijer lige kao gosti savladali ekipu Svonsija rezultatom 3:2 (1:1).

‘Građani’ su dobro otvorili utakmicu, nametnuli svoj stil igre i u 14. minutu uspeli da stignu do prednosti. Prvi gol u Novoj godini postigao je Fernandinjo, silovitim udarcem sa ivice kaznenog prostora, nakon kornera i loše intervencije odbrane Svonsija.

Primljeni gol naterao je domaće da zaigraju mnogo ofanzivnije i odlučnije ka golu rivala, pa je Siti bio primoran da se grčevito brani u nekoliko navrata. Golman Džo Hart imao je pune ruke posla i bio veoma raspoložen, ali ništa nije mogao da uradi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. De Guzman je odlično centrirao, a Vilfred Boni bio brži od odbrane gostiju i glavom postigao pogodak za izjednačenje – 1:1.

U nastavku utakmice, osokoljeni rezultatom, fudbaleri Svonsija su nastavili sa napadima na gol rivala. Ipak, nisu uspeli da iskoriste svoje šanse, pa je usledila kazna u 58. minutu. Jaja Ture je nakon soloprodora i uz odbitak od Vilijamsa uspeo da zatrese mrežu Svonsija za 2:1.

Samo osam minuta kasnije Aleksandar Kolarov je postigao pogodak za 3:1. Srpski reprezentativac je oduzeo loptu na svojoj polovini i povukao kontru koju je na kraju materijalizovao silovitim udarcem sa distance.

Do kraja susreta Vilfred Boni je svojim drugim golom na meču uspeo da ublaži poraz Svonsija. U 91. minutu, majstorskim udarcem sa distance, naterao je Džoa Harta da još jednom vadi loptu iz mreže.

Ovom pobedom Mančester Siti je makar privremeno preuzeo prvo mesto na tabeli i sada ima 44 boda, 2 više od drugoplasiranog Arsenala koji svoj meč ovog kola igra nešto kasnije. S druge strane, Svonsi je ostao na 11. poziciji sa 21 osvojenim bodom.