0

Minimalac Arsenala u Njukaslu za povratak na vrh tabele (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.13 u 16:23

Dva meča 19. kola Premijer lige odigrana su u ranom popodnevnom terminu, a na oba duela do pobeda su došli timovi koji su na papiru bili favoriti. Arsenal je golom Žirua trijumfovao u Njukaslu sa 1:0, dok je nešto utbudljivije bilo na Gudison Parku gde je Everton na kraju ipak uspeo da savlada Sautempton sa 2:1.

vilsir-njukasl-arsenal

Njukasl je bio bolji akter meča na Sent Džejms Parku u prvom poluvremenu, ali nikako nije uspevao da dođe do pogotka. Ono što nije pošlo od ruke domaćem timu jeste gostujućem koji je preko Olivije Žirua postigao ispostaviće jedini pogodak na meču. Francuz je tako prekinuo prokletstvo postizanja golova samo u londonu, a pored toga je prekinuo i neprijatan niz od čak 499 minuta bez postignutog pogotka.

Ovim trijumfom 2topdžije“ su se vratile na vrh tabele pošto sada imaju jedan bod više od Mančester Sitija, dok Njukasl ostaje na sedmoj poziciji s tim da Totenhem ima šansu da ga pretekne ukoliko savlada Stouk pred svojim navijačima.

Everton je u Liverpulu preko Kolemana došao do vođstva već u ranoj fazi meča i činilo se da neće imati problema da lagano osvoji tri boda u duelu sa Sautemptonom. Međutim gosti se nisu predavali pa su uspeli da dođu do izjednačenja preko Ramireza, ali je nerešen ishod na semaforu stajao svega tri minuta pošto je Romelu Lukaku u 74. minutu postavio konačnih 2:1.

„Karamele“ su sa ova tri boda došle do deobe trećeg mesta natabeli sa Čelsijem odnosno imaju bod više od gradskog rivala Liverpula koji će za nešto više od pola sata odmeriti snage upravo sa „plavcima“. Suatempton ostaje ukotvljen u sredini tabele sa 27 bodova.

EPL: Everton 2-1 Southampton (all goals… by tapchibongda-TVL