0

Čelsi preokretom do pobede u derbiju, Bane se povredio (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.13 u 19:09

Eto

Fudbaleri Čelsija su kao domaćini u derbi meču 19. kola engleske Premijer lige savladali Liverpul sa 2:1. U drugom  meču igranom od 17 časova Totenhem je u Londonu savladao Stouk sa 3:0.

Gosti su iznenadili „Plavce“ na „Stamford Bridžu“ i već nakon prvog prekida, lopta se od Suareza i Ivanovića odbila do Škrtela koji u 4. minutu donosi prednost Liverpulu od 1:0. Nije se dugo čekalo na novi gol jer je Azar u 17. minutu precizno šutirao naletevši na odbijenu loptu i sa dvadesetak metara pogodio gol Minjolea za 1:1. U 30. minutu susreta Bane Ivanović je napustio igru zbog povrede, najverovatnije istegnuće nakon duela. Zamenio ga je Ešli Kol. Četiri minuta nakon pomenutog detalja Oskar prolazi po desnoj strani, Eto odlično utrčava i postiže gol za preokret i 2:1 za domaći tim.

U drugom poluvremenu nije bilo golova a ni previše dobrih prilika. Možda i najbolju na meču propustio je Tores, a oko Suareza je ponovo bilo par sumnjivih situacija, posebno kada ga je Eto ničim izazvan sapleo u kaznenom prostoru, ali sudija Veb nije želeo da pokaže najstrožu kaznu. Zanimljivo je bilo i u nadoknadi vremena kada su se sunarodnici Oskar i Lukas umalo potukli.

Totenhem je konačno upisao sigurnu pobedu na domaćem terenu, a savladan je Stouk sa 3:0. „Pevci“ su poveli u 37. minutu preko Soldada i to ponovo sa bele tačke a pobedu su potvrdili Dembele u 65. i Lenon u 69. minutu susreta.