0

Juventus primio gol nakon 744 minuta, Roma sigurna, Mihajlović i dalje neporažen

Objavljeno: 22.12.13 u 17:27

Od 15 časova na programu je bilo 6 mečeva 17. kola italijanske Serije A. Strelci su bili veoma raspoloženi pa su se mreže tresle čak 22 puta.

Juventus je sigurnom igrao upisao novu pobedu, ovoga puta na gostovanju Atalanti 4:1 (1:1). Strelci za ‘Staru damu’ iz Torina bili su Tevez, Pogba, Ljorente i Vidal, dok je počasni pogodak za Atalantu postigao Maksimilijano Moralez. Upravo je taj gol prekinu fenomenalnu seriju Juventusa od 744 minuta bez primljenog pogotka. Đanluiđi Bufon je uživao ne vadeći loptu iz mreže  još od meča sa Fiorentinom (4:2).

Inače, Juventus niej izgubio u Atalanti još od februara 2001. godine i od tada je nanizao osam pobeda, dok je samo jedan meč završen bez pobednika. ‘Stara dama’ je i dalje prvoplasirana sa 46 osvojenih bodova, dok je Atalanta 15. sa 18 bodova.

Sigurna je bila i ekipa Rome koja je na svom terenu ubedljivo savladala ekipu Katanije rezultatom 4:0 (1:0). Strelci su bili Benatija (x2), Destro i Žervinjo, i tako omogućili ‘vučici’ da održi korak sa Juventusom u borbi za titulu. Roma je 2. na tabeli sa 41 bodom, 5 manje od ‘Stare dame’, dok je Katanija poslednjeplasirana sa samo 10 osvojenih bodova.

Zadovoljstvo nakon ovog kola gaji i Siniša Mihajlović, koji i dalje ne zna za poraz na klupi Sampdorije. Bila je ovo 6. utakmica srpskog stručnjaka u kojoj je njegova ekipa napustila teren sa celim ili delom plena. Đenovljani su odigrali nerešeno sa Parmom 1:1 (1:0), iako su vodili sa 1:0 golom Edera. Konačan rezultat postavio je Lukareli u 64. minutu susreta. Parma je 12. sa 20 bodova, dok je Sampdorija 14. sa 18 osvojenih bodova.

Verona bez Boška Jankovića u timu je slavila ubedljivu pobedu protiv Lacija 4:1 (2:1). Domaćin je potpuno zasluženo došao do tri boda, zahvaljujući golovima Luke Tonija (x2), Iturbe i Romula, dok je ‘čast’ Lacija sačuvao Biglija. Verona je sada petoplasirana sa 29 osvojenih bodova, dok je Lacio 9. sa 20 sakupljenih bodova.

Ekipa Torina je, nakon preokreta, takođe rezultatom 4:1 (1:1) savladala Kjevo. Dvostruki strelac bio je Imobile, dok su po jedan postigli Vives i Sersi. Jedini pogodak za Kjevo postigao je Siril Tero u 9. minutu. Torino nakon ove pobede ima 25 bodova i nalazi se na 7. poziciji, dok je Kjevo 16. sa 15 bodova.

Fiorentina je kao gost upisala minimalnu pobedu i savladala Sasuolo sa 1:0 (0:0). Pobedonosni pogodak postigao je Đuzepe Rosi u 82. minutu susreta. Fiorentina je ovom pobedom stigla do 36 bodova i 4. pozicije, dok je Sasuolo 18. sa 14 bodova.