0

Borusija Menhengladbah i Volfsburg podelili bodove (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.13 u 17:47

Derbi meč 17. kola Bundeslige, između Borusije iz Menhengladbaha i Volfsburga završen je nerešenim rezultatom, 2:2 (0:0).

U prvom poluvremenu, uprkos nekoliko dobrih šansi na obe strane, mreže su mirovale. Tek u nastavku viđena su sva četiri gola na ovom susretu.

Poveli su gosti golom Dijega u 53. minutu, ali je Borusija za samo devet minuta preokrenula rezultat u svoju korist. U 59. minutu Rafael je izjednačio na 1:1, a zatim  Huan Arangom prelepim golom iz slobodnog udarca povisio na 2:1. Ipak, gosti su uspeli da se spasu poraza na ovom susretu zahvaljujući golu Dosta u 87. minutu.

Borusija na odmor odlazi kao trećeplasirani tim Bundeslige, te drži mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona, dok je Volfsburg polusezonu završio na petoj poziciji.