0

Sanderlend izbacio Čelsi! (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.13 u 23:20

Čelsi

Fudbaleri Čelsija su još jednom razočarali svoje navijače u duelu u kojem su bili favoriti. Ovoga puta, Murinjovoj četi se kao nepremostiva prepreka postavila ekipa Sanderlenda koja je „Plavce“ savladala sa 2:1 u četvrtfinalu Liga kupa Engleske.

Murinjo je na teren izveo uglavnom rezerviste koji nisu dobijali šansu u okviru Premijer lige a to se ispostavilo kao loša odluka. Čelsi je poveo u prvom minutu drugog poluvremena, autogolm Katermola, ali je italijanski napadač Borini u 88. minutu zatresao mrežu i odveo meč u produžetke.

U nastavku, sve što je Čelsi uradio bio je žuti karton Esijena, a kao junak meča, uz pomenutog Borinija, ostaće upamćen Korejac Ki Sung-Jong koji je u 119. minutu susreta savladao Švarcera i odveo svoj tim u polufinale.

U prvom četvrtfinalnom meču večeri, Mančester Siti je savladao Lester uz sjajan gol Kolarova.