0

Nova pobeda Mihine Sampdorije, Torino odneo bodove iz Udina (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.13 u 16:56

mihajlovic-sampdorija-slavlje

Na šest utakmica 16. kola Serije A odigranim u nedeljnom popodnevnom terminu za svoje klubove nastupilo je šest srpskih fudbalera, polovina ih je slavilo pobede, a druga polovina je teren napustila pognute glave.

Nenad Krstičić je odigrao svih 90 minuta u velikoj pobedi Sampdorije u Veroni protiv Kjeva za koji je na drugoj strani Ivan Radovanović zamenjen u 66. minutu. Trijumf ekipi iz Đenove, koja igra kao preporođena od kada je na klupu seo Siniša Mihajlović (dva remija i tri pobede), doneo je iskusni brazilski internacionalac Eder.

Pobedi se radovao i Nenad Tomović čija je Fiorentina lako izašla na kraj sa Bolonjom, ali i Nikola Maksimović koji je odlčno odigrao za svoj Torino u trijumfu protiv Udinezea na gostovanju. Za domaći tim su igrali i Željko Brkić i Dušan Basta, ali nisu uspeli da pomognu svom timu da izbegne poraz.

Sa dva brza gola iskusnog Miroslava Klozea Lacio je pred svojim navijačima uspeo da savlada Livorno, Đenova i Atalanta su podelili bodove odigravši 1:1, dok u Parmi u duelu domaćeg tima sa Kaljarijem nije bilo pogodaka.