0

Nova pobeda Bordoa (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.13 u 15:56

bordo-slavlje

Fudbaleri Bordoa vezali su četvrtu uzastopnu ligašku pobedu pošto su u prvom meču nedeljnog programa 18. kola Šampionata Francuske pred svojim navijačima savladali Valensijen sa 2:1.

Nakon relativno nezanimljivog prvog poluvremena u drugih 45 minuta je viđeno daleko više uzbuđenja. Kada su gosti preko Dumbije poveli u 55. minutu izgledalo je da bi možda mogli da prekinu seriju od pet mečeva bez trijumfa, ali je samo tri minuta kasnije golom iz penala iskusni Žusi razuverio goste da mogu da dođu do pobede. Gol za preokret i tri boda domaćem timu doneo je desnokrilni igrač Žirondinaca Moris-Belaj kojeg je neposredno nakon toga zamenio Vujadin Savić pošto je trener Žilo želeo da pojača defanzivu kako bi sačuvao prednost u čemu je i uspeo.

Nakon današnje pobede Bordo na svom kontu ima 30 bodova i preskočio je Nant na četvrtoj poziciji, dok je Valensijen na 16. mestu sa samo 11 poena iz 18 odigranih utakmica.