0

Atletiko niže pobede, pao i Đukić (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.13 u 22:59

Dijego Kosta

Atletiko Madrid ne planira da posustane u trci sa Barsom, što su njegovi fudbaleri i dokazali pobedom nad Valensijom od 3:0.

Domaći tim je dugo tražio put do gola Đukićeve ekipe a prvi ga je pronašao Dijego Kosta i to u 59. minutu. Četiri minuta kasnije Garsija je duplirao prednost crveno-belih iako je u igru ušao samo dva minute pre toga. Igrao se 74. minut kada je Dijego Kosta promašio penal, ali je svoju grešku ispravio sedam minuta kasnije kada je, takođe iz penala, pogodio za konačnih 3:0.

Atletiko je tako ponovo sustigao Barselonu na vrhu tabele, oba tima imaju po 43 boda, 5 više od Real Madrida. Valensija ostaje deveta na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Ranije danas, Real Sosijedad je deklasirao Betis sa 5:1 i tako došao do šeste pozicije sa 26 bodova, dok je Betis ostao zakucan na dno sa svega 10 osvojenih bodova.

Pre meča Atletika i Valensije, Sevilja je odigrala 1:1 sa Bilbaom, koji je promašio i penal propustivši tako priliku da upiše važan trijumf. Bilbao je trenutno četvrti sa 30 osvojenih bodova dok je Sevilja sedma sa sedam bodova manje od današnjih rivala.