Kraj: Borusija i Šalke uhvatili poslednji voz, het-trik Nejmara (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.13 u 22:42

Liga sampiona

Večeras je širom Evrope odigrano poslednjih osam mečeva grupne faze Lige šampiona u sezoni 2013/14. Bilo je uzbudljivo do samog kraja a najviše „sreće“ imala je Borusija ali i Arsenal.

Da sumiramo, u grupi E je Čelsi samo potvrdio prvo mesto minimalnom pobedom nad Steauom dok je Šalke iskoristio igrača više i pobedom nad Bazelom prošao dalje. Ludo je bilo u grupi F gde su Dortmund, Arsenal i Napoli završili grupnu fazu sa po 12 bodova, ali je Napoli imao najmanje sreće pa će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Atletiko Madrid je pobedom nad Portom potvrdio dominaciju u grupi G, Zenit je zahvaljujući toj pobedi Madriđana sačuvao drugo mesto u grupi.

Grupa H bila je poprište Barsinog demoliranja Seltika, dok je Milan sa igračem manje ostao neporažen i tako prošao dalje u direktnom duelu sa Ajaksom.

Događaji po minutima:

22:39 – Kraj svih mečeva! Dalje idu Čelsi, Šalke, Atletiko Madrid, Zenit, Barselona, Milan, Dortmund i Arsenal!

22:38 – Napoli potvrđuje pobedu. 2:0 protiv Arsenala, strelac drugog gola je Kaljehon.

22:37 – Austrija je dokrajčila Zenit. 4:1 za domaći tim, strelac je Kienast.

22:30 – Novi preokret! Groskrojc postiže gol za vođstvo Borusije koja sada ima rezultat koji je vodi dalje!

22:29 – Počasni gol za Seltik postiže Samaras. Sada je 6:1 u Barseloni.

22:20 – Ludilo u Napulju! Iguain postiže gol koji trenutno vodi Napoli dalje, samo dva minuta kasnije Arteta dobija drugi žuti karton i ostavlja Arsenal sa igračem manje.

22:16: – 6:0! Barselona je rasturila Seltikovu igru, strelac je Teljo.

22:15 – Ponovo zatišje, timovi koji imaju dobar rezultat čuvaju svoj gol i ne napadaju mnogo.

22:07 – Draksler i Matip postižu golove za Šalke koji vodi 2:0 protiv Bazela! Šalke ima rezultat koji ih vodi dalje.

21:57 – Barsa demolira Seltik! Već je 5:0. Još dva gola Nejmara za njegov het-trik!

21:51 – Novi gol Austrije! Hosiner je strelac ponovo, ovaj put za 3:1!

21:49 – Austrija stiže do preokreta i vodi 2:1 golom Juna!

21:45 – Počinju druga poluvremena u svih 8 mečeva.

Poluvreme – Po trenutnim rezultatima dalje idu Čelsi, Bazel, Arsenal, Dortmund, Atletiko Madrid, Zenit, Barsa i Milan.

21:30 – Gol! Barsa je rešila već sve protiv Seltika. Sada je 3:0, na listu strelaca se upisao i Nejmar.

21:29 – Nerešeno u Beču! Strelac za Austriju protiv Zenita je Hosiner!

21:28 – Barsa duplira prednost protiv Seltika. Strelac je ovoga puta Pedro.

21:23 – Gol! Fantastični Dijego Kosta duplira prednost Atletika nad Portom, sada je 2:0.

21:22 – Zenit vodi u Beču protiv Austrije! Strelac je Keržakov.

21:20 – I treći crveni karton večeras! Dobija ga Paje iz Marseja zbog drugog žutog kartona u samo par minuta!

21:19 – Još jedan crveni! Bivši fudbaler Partizana, Ivan Ivanov, dobija crveni karton i ostavlja Bazel sa igračem manje na gostovanju Šalkeu.

21:17 – Nakon prvih pola sata igre na svih osam mečeva, do sada je viđeno samo 5 golova.

21:10 – Crveni! Montoliva dobija direktan crveni karton u 22. minutu meča protiv Ajaksa. Milan mora ostati neporažen ako želi prolaz.

21:09 – Ušli smo u miran period bez golova. Gosti nemaju prednost ni na jednom meču, samo jedan gol za goste do sada i to od strane Dortmunda.

21:00 – Dva gola u istom minutu. Dijavara je izjednačio za Marsej protiv Dortmunda, dok Atletiko Madrid vodi protiv Porta golom Garsije.

20:56 – Gol! Čelsi vodi u Londonu protiv Steaue od 10. minuta susreta. U pitanju je autogol Georgievskog. Steaua je inače izgubila šanse i za plasman u Ligu Evrope.

20:53 – Barsa vodi od 7. minuta protiv Seltika. Strelac za Katalonce je Đerar Pike.

20:49 – Gol! Prvi gol večeras postiže Levandovski! Borusija vodi 1:0 protiv Marseja a Nemcima je pobeda neophodna za prolaz.

Dobro došli na prenos uživo poslednjeg dana grupne faze Lige šampiona za sezonu 2013/2014 u kojoj ćemo saznati imena preostalih učesnika nokaut faze.

Večeras se igra još osam mečeva nakon kojih će sve biti jasno. Jedan meč odigran je ranije danas a u pitanju je susret koji je sinoć prekinut zbog velike količine snega. Galatasaraj je savladao Juventus sa 1:0 i tako se plasirao u osminu finala.

Sve važnije promene na svih osam mečeva pratićemo iz minuta u minut, ostanite uz Hotsport.

Sve ono što se događalo sinoć možete pogledati ovde.