0
AdmiralBet ABA Liga

Sigurna pobeda Zvezde (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 25.11.13 u 22:16

Košarkaši Crvene zvezde Telekom zabeležili su sedmi trijumf u dosadašnjem toku ABA lige. Crveno-beli su pred svojim navijačima savladali Mega Vizuru sa 86:78 (29:21, 21:18, 20:22, 16:17).

Gosti su držali priključak za Zvezdom sve do pred kraj prve četvrtine kada Šilb i Blažič prave razliku i donose svom timu plus 8.

Mega Vizura na početku drugog perioda igre izjednačava rezultat, ali Zvezda uspeva ponovo da se odlepi i na odmor ode sa 11 poena viška.

U nastavku susreta ekipa Dejana Radonjića je konstatntno povećava svoje vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo 18 poena.

Opustili su se košarkaši Zvezde, što su gosti iskoristili i izjednačili rezultat početkom poslednje deonice. Domaći su se otreznili na vreme i ipak uspeli da reše ovaj meč u svoju korist.

Najefikasniji na meču bio je sjajni Blejk Šilb sa 23 poena i 7 skokova. Luka Mitrović je ubacio 14 poena, a Jaka Blažič je dodao 12 poena.

Kod gostiju su se istakli Dangubić i Radović sa po 16 postignutih poena, dok je Ratko Varda dodao 14 poena.

Sedmim trijumfom Zvezda je izbila na čelo tabele i deli vrh sa Partizanom i Cedevitom, dok je Mega Vizura osma sa skorom 4-5.

U narednom kolu Crvena zvezda Telekom gostuje Krki u Novom Mestu, dok Mega Vizura dočekuje Radnički.

Četvrta četvrtina:

86:78 – Kraj utakmice, sedma pobeda Zvezde.

86:75 – Ekipa Dejana Radonjića sigurno drže vođstvo.

83:72 – Serija Zvezde se nastavlja, a Šilb pogađa trojku za novo dvocifreno vođstvo crveno-belih.

78:72 – Zvezda preko Katića i trojkom Simonovića ponovo dolazi do opipljive prednosti.

72:72 – Trojkom Dangubića i novim košem Radovića Mega izjednačava rezultat.

70:67 – Serija Mege se nastavlja na početku poslednje deonice sa dve vezane trojke Jokića.

Treća četvrtina:

70:61 – Mega do kraja treće četvrtine smanjuje na minus 9 koševima Dangubića i Miljenovića.

67:51 – Mitrović beleži sjajno zakucavanje.

62:48 – Varda trojkom prekida seriju domaćih, a potom Dangubić i Luković smanjuju na minus 14.

59:41 – Posle uvodnih poena Mege na početku drugog poluvremena Zvezda pravi seriju od 9:0 preko Marjanovića, Lazića i Šilba.

Poluvreme: Zvezda na poluvremenu ima prednost od 11 poena. Crveno-beli dominiraju u reketu, imaju duplo više skokova od rivala (20/10), a služi ih i šut van linije 6,75. Najefikasniji je Šilb sa 17 poena, a prati ga Jaka Blažič sa 12. Iskusni Ratko Varda predvodi goste sa 11 poena, dok su po 8 postigli Dangubić i Radović.

Druga četvrtina:

50:39 – Zvezda na poluvreme odlazi sa vođstvom od 50:39.

46:37 – Crveno-beli održavaju prednost.

41:32 – Dva uzastopna koša Mitrovića crveno-belima donose najveću prednost u dosadašnjem toku meča.

37:32 – Dženkins trojkom u poslednjoj sekundi napada prekida seriju gostiju, a onda i Šilb pogađa novu trojku i Zvezda stiže do nove prednosti.

29:29 – Odlične asistencije Miljenovića za Jokića i Radenovića za izjednačenje.

29:25 – Koševima Jokića i Radovića Mega je smanjila rezultat i primorala Radonjića da zatraži tajmaut.

Prva četvrtina:

29:21 – Fenomenalnu igru za sada pruža Blejk Šilb koji je u prvih deset  minua ubacio 14 poena.

17:17 – Trojka Dangubića za novo izjednačenje.

17:14 – Crveno-beli preko Blažiča i Šilba preokreću rezultat u svoju korist, nakon čega Milojević traži tajmaut.

9:12 – Varda pogađa trojku, a o potom Dangubić odvodi Megu na plus tri.

9:7 – Blažič igra sjajno. Ostvario je sjajno zakucavanje na drugi obruč, a Šilb donosi Zvezdi novo vođstvo.

3:2 – Početak utakmice obećava odličan duel. Eli up Dangubića i trojka Blažiča.

Crvena zvezda Telekom u devetom kolu ABA lige dočekuje Mega Vizuru. Utakmica u hali Pionir na programu je u ponedeljak u 20:30.

Crveno-beli u ovaj meč ulaze posle serije teških utakmica i poraza u poslednjem duelu na evroligaškoj sceni na gostovanju ekipi Lokomotive.

Sa druge strane, Mega Vizura je u odličnoj formi, s obzirom da su u prethodnih pet kola regionalnog takmičenja upisali četiri pobede, uz poraz u neizvesnoj završnici protiv Cibone.