0

SP: Ukrajinci i Grci nadomak plasmana, minimalac Portugala (VIDEO)

Objavljeno: 15.11.13 u 22:43

ukr-fra

Fudbaleri Portugala savladali su reprezentaciju Švedske sa 1:0 u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine.

Jedini gol na meč postigao je Kristijano Ronaldo u 82. minutu.

Ukrajina će u Francusku nositi dva gola viška, pošto su savladali galske petlove sa 2:0.

Golove za Ukrajince postigli su Roman zozulja u 61. minutu i Andrej Jarmolenko iz penala u 83. minutu.

Veliku prednost pred revanš ostvarili su fudbaleri Grčke koji su sa 3:1 pobedili Rumuniju u Atini.

Heleni su poveli golom Kostasa Mitroglua u 14. minutu. Izjednačio je Bogdan STanku u 19, a samo minut kasnije Dimitris Salpingidis je Grke ponovo doveo u vođstvo. Konačan rezultat, svojim drugim golom, postavlja Mitroglu u 66. minutu.

Ranije je odigran meč između Islanda i Hrvatske koji je završen 0:0.

Revanš utakmice su na programu u utorak, 19. novembra.