0

Zvezda hrabro pala (VIDEO)

Objavljeno: 09.11.13 u 18:35

Vaterpolisti Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona pošto su u revanš meču poslednjeg kola kvalifikacija nakon izvođenja peteraca doživeli eliminaciju od Pro Reka –  13:10 (3:1, 2:3, 3:2, 3:1, 2:3).

Uspeli su crveno-beli u regularnom delu meča da dostignu četiri gola zaostatka iz prvog meča odigranog u Italiji (9:5) i to odličnom igrom koju je na kraju krunisao Marko Avramović pogotkom u spoeldnjoj sekundi čime je crveno-belima doneo peterce.

Međutim, daleko iskusniji igrači italijanskog tima bili su mirniji na penal-ruletu, postigli su tri gola, dok su na drugoj strani sada već bivšeg evropskog prvaka samo dva puta savladali Tempestija. LEN je uspeo u svojoj nameri izbacio je iz završnice jednog od favorita, moga je to da bude i Pro Reko, ali na kraju će zbog tog sukoba ispaštati Crvena zvezda koja je ostala bez učešća u evropskim takmičenjima.

Četvrta četvrtina:

11:7 – Avramović u poslednjoj sekundi postiže goooooooool i donosi Zvezdi peterce

Na dva minuta pre kraja imala je Zvezda odličnu priliku, ali je lopta pala sa ruke jednom od igrača koji se našao na dva metra

Šefik je zaustavio udarac jednog igrača italijanskog tima koji je imao igrača više, a sada crveno-beli dobijaju vaterpolisti više u bazenu i priliku da konačno dođu do magičnih +4. Međutim nije Zvezda uspela daiskoristi priliku i sada mora da brani +3. Dva i po minuta do kraja Zvezda je i dalje u igri.

10:7 – Na pet minuta pre kraja meča Rađen postiže 10. gol za crveno-bele i ponovo Zvezda ima samo jedan gol manjka u ukupnom zbiru

9:7 – Filjoli već u sledećem napadu smanjuje prednost Zvezde

9:6 – Avramović ponovo podiže na +3

Treća četvrtina:

8:6 – Već u sledećem napadu Aleksandar Ivović smanjuje

8:5 – Poooonooo Strahinja Rašović za tri gola predsnosti Zvezde i ludilo na tribinama

7:5 – Strahinja Rašović svojim drugim golom ponovo vraća Zvezdi osetniju prednost

6:5 – La pena šraubom postiže gol

6:4 – Strahinja Rašović koristi odličnu asistenciju Andrije Prlainovića i ponovo donosi Zvezdi dva gola prednosti

Druga četvrtina:

5:4 – Đorđeti smanjuje na 5:4 i čini se umiruje publiku na Banjici koja je bila u euforiji nakon što je Zvezda povela sa 5:2

5:3 – Umesto da Zvezda dođe do magična četiri gola prednosti, nakon neiskoređćenog igrača više usledila je kazna pošto je Aleksandar Ivović smanjio na 5:3

5:2 – Vukčević jedan odbitak sprovodi u mrežu Italijana i Zvezda prvi put dolazi do +3

4:2 – Već u sledećem napadu Andrija Prlainović svojim drugim golom vraća osetniju prednost Beograđanima

3:2 – Filjoli koristi igrača više i smanjuje prednost Zvezde na 3:2

Prva četvrtina:

Posle prve četvrtine crveno-belio su stekli solidnu prednost od dva gola tako da je ukupni zaostatak smanjen na takođe dva pogotka

3:1 –  Strahinja rašović odličnim lob udarcem ponovo vraća Zvezdu na +2

2:1 – Već u sledećem napadu i Felugo koristi situaciju šest na pet odnosno smanjuje prednost Zvezde

2:0 – Prlainović koristi igrača više i donosi Zvezdi dva gola predsnoti

Istekao je i šesti minut prve četvrtine, obe ekipe su imale priliku da postignu golove pošto su imale situaciju sa igračem više, ali odbrane su sada na vrhunskom nivou

Zvezda se brani sa igračem manje tačnije Šefik zaustavlja udarac italijanskih igrača, na drugoj strani rađen nije bio precizan

1:0 – Filip Kljajević već u prvom napadu dovodi Zvezdu u vođstvo

Vaterpolisti Crvene zvezde imaju pred sobom izuzetno težak zadatak. Da bi prošli u grupnu fazu Lige šampiona moraju da nadoknade minus od četiri gola iz prvog meča protiv Pro Reka (5:9).

Ulaznice za ovaj duel rasprodate su već posle 20 minuta i očekuje nas fantastična predstava na bazenu SC Tašmajdan koja počinje u 17 sati.

„Ne moramo da pobedimo sa pet golova razlike, u Ligu šampiona možemo i sa peteraca“, izjavio je Dejan Savić.

Trener crveno-belih smatra da njegovi puleni od početka meča moraju da krenu agresivno.

„Moramo da igramo agresivno, ozbiljno i da poboljšamo realizaciju igrača više, koja nas je do sada mučila. Uz pomoć navijača pokušaćemo da napravimo podvig“, konstatuje strateg Zvezde.

Pobednik ovog dvomeča igraće u grupi A zajedno sa Egerom, Jugom, Olimpijakosom, Barselonetom i boljim iz duela Primorje – Solnok.

Još jedan srpski predstavnik bije bitku za najelitnije evropsko klupsko takmičenje. Kragujevački Radnički imaće nešto lakši zadatak pošto pred revanš protiv Vuljagmenija ima prednost od šest golova.

U prvom duelu u Kragujevcu bilo je 11:5 za Radnički, a susret u počinje u 15 časova.