0

Jojić sačuvao posao Rašoviću, Partizan posle preokreta savladao ‘fenjerdžiju’ (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 09.11.13 u 18:54

Nakon dva remija na svom stadionu, protiv Javora i Napretka, i poraza u „večitom derbiju“ fudbaleri Partizana konačno su uspeli da trijumfuju i to pred praznim tribinama stadiona u Humskoj protiv poslednjeplasiranog Donjeg Srema posle potpunog preokreta 3:2 (0:1).

Gosti su u samoj završnici prvog poluvremena uspeli da dođu do prednosti preko Krunića koji je iskoristio katastrofalnu grešku oba štopra crno-belih, da bi na početku drugog dela igre isti igrač duplirao prednost ekipe iz Pećinaca. U tom trenutku se učinilo da Vuku Rašoviću i njegovim izabranicima nema spasa, ali su pravovremena i pre svega dobre izmene donele crno-belima boljitak u igri, ali i realizaciji.

Na 1:2 već u 58. minutu smanjio je Ismael Fofana nakon odličnog solo prodora posle dobrog dodavanja Kojića, da bi se 12 minuta kasnije Vojislav Stanković iskupio za grešku kod prvog gola gostiju izjednačivši na 2:2, a veliku zaslugu za taj pogodak imao je i golman Belić koji je praktično sam ugurao loptu u svoj gol.

Odlučujući detalj se dogodio u 83. minutu kada je Miloš Jojić odlično reagovao u kaznenom prostoru gostiju. Najpre je pimplao loptu glavom, da bi je potom spustio na nogu i volejom savladao golmana gostiju.

Sa ova tri boda Partizan će bez obzira na sihod meča Rad – Crvena zvezda ostati na vrhu tabele i posle 11. kola Jelen Superlige pošto u ovom trenutku ima četiri boda više od večitog rivala.

Tok meča:

90+3′ – Sudija Bogdanović svira kraj meča

90+2′ – Sašu Ilića menja Nemanja Petrović

90′ – Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

83′ GOOOOOOOOOOOOOOL 3:2, prvi put na meču Partizan ima vođstvo. Jojić je posle smušene reakcije odbrane gostiju volej udarcem uspeo da savlada Belića i tako verovatno donese pobedu svom timu

81′ – Velika prilika za Živkovića koji je šutirao ka praznom golu na kojem nije bilo Belića, ali nije bio precizan

78′ – Krunić propušta priliku da ponovo šokira crno-bele, u kontranapadu nije dodao loptu Damjanoviću koji je trčao sam prema golu Partizana

73′ – Partizan postiže gol iz ofsajda,koji su sudije poništile, a pre toga je Kojić propustio odličnu priliku

70′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 2:2, Vojislav Stanković donosi izjednačenje Partizanu. Štoper Partizana je ustvari pogodio stativu, ali se lopta odbila od kolena golmana Belića u mrežu.

67′ – Još jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Partizana, ali je Stanković čini se prvo udario loptu pa posle Damjanovića

58′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:2  Odličan solo prodor Fofana koji je posle asistencije Kojića ušao u kaznzni prostor gostiju prevario defanzivce i golmana Belića za 1:2

55′ – Kojić propušta odličnu šansu, lopta prolayi pored desne stative golmana Belića

52′ – Žuti karton za Markovića, Malbašića menja Andrija Živković

47′ – GOOOOOOOOOOOOL, Krunić postiže i drugi gol za Donji Srem na početku drugog poluvremena, centarfor gostiju iskoristio je još jednu smušenu reakciju odbrane crno-belih kojima se smeši poraz od „fenjerdžije“

46′ – Fofana menja Luku na po;etku drugog poluvremena

45′ – Kraj prvog poluvremena

43′ – GOOOOOOOOOOOOOOL 0:1,  Rade Krunić odlično koristi grešku defanzivne linije Partizana i donosi prednost Donjem Sremu. Prvo je Vojislav Stanković pogrešio što je izazvalo i grešku Ostojića, pa Kruniću nije bilo teško da savlada Stojkovića

40′ – Nakon dobrog prodora Aškovskog gosti su imali slobodnjak sa ivice šesnaesterca iskosa, ali je Stojković dva puta dobro reagovao sprečivši Donji Srem da dođe do ozbiljnije prilike

37′ – Partizan pokušava da probije čvrstu odbranu gostiju, ali mu to nikako ne polazi od ruke, dok gosti sa druge strane vrebaju svoju šansu iz kontranapada

29′ – Bila je sada i jedna sumnjiva situacija i u kaznenom prostoru Partizana, ali je pištaljka sudije Bogdanovića ponovo ostala nema

24′ – Čini se da je Partizan oštećen za penal pošto je jedan odbrambeni igrač gostiju igrao rukom u šesnaestercu, ali je sudija Bodanović ostao nem

22‘ – Pokušaj Jojića sa distance, ali lopta odlazi preko gola

15′ Povređenog Vasiljevića već u 15. minutu zamenio je Prljević

13′ – Malbašić je probio po levoj strani, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol gostiju

11′ – Stojković zaustavlja udarac Sinđića

8′ – Malbašić je lošpe zahvatio loptu glavom u povoljnoj poziciji pa je ona došla do golmana Belića koji nije imao težak posao

7′ – Belić brani solidan udarac Saše Markovića

4′ – Prvu polupriliku imali su gosti, ali je odbrana Partizana odlično reagovala

Treneri ekipa Vuk Rašović i Vlado Čapljić odlučili su da na teren izvedu sledeće sastave:

Partizan: Stojković, Živković, Volkov, Ostojić, Stanković, Marković, Ilić, Malbašić, Jojić, Luka, Kojić Nemanja

Donji Srem:    Belić, Lakićević, Aškovski, Vasiljević, Lakić – Pešić, Bukorac, Sinđić, Krunić, Zec, Damjanović, Stojanović

Šampion Srbije, Partizan posle poraza od „večitog rivala“ u 11. kolu dočekuje ekipu Donjeg Srema koja se nalazi na dnu tabele.

Meč u Humskoj zakazan je za 17 časova, a igraće se bez prisustva publike pošto je Partizan kažnjen zbog nereda navijača crno-belih na minulom derbiju.

Iako uprava crno-belih tvrdi da će Vuk Rašović sigurno ostati na klupi makar do kraja jesenjeg dela sezone nema sumnje da nad njegovom glavom visi mač u svakom meču odnosno ukoliko Partizan danas slučajno ne pobedi goste iz Pećinaca lako bi moglo da se desi da mladi stručnjak ostane bez posla.

Sa druge strane, gosti u Humsku stižu kao poslednjeplasirana ekipa na tabeli Jelen Superlige što znači da neće biti u potpunosti opušteni i bez motiva pošto im je svaki bod preko potreban u borbi za opstanak u eliti.