0

Ivana Maksimović osvojila srebrni globus

Objavljeno: 09.11.13 u 13:42

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Ivana Maksimović osvojila je danas u finalu Svetskog kupa u Minhenu srebrni globus u disciplini vazdušna puška, prenela je agencija Tanjug.

Maksimovićeva je takmičenje završila sa 209,2 kruga, pobedila je Kineskinja Siling Ji (201,3), dok je treće mesto pripalo Kienskinji Liukski Vu (187,9).

Druga srpska predstavnica u ovoj disciplini Andrea Arsović zauzela je šesto mesto sa 122,7 krugova.

Ovo je druga medalja srpskih strelaca u finalu Svetskog kupa u Minhenu, pošto je juče srebro osvojila Zorana Arunović u disciplini malokalibarski pištolj.

Trećeg dana Svetskog kupa, u nedelju, gađaće petoro srpskih strelaca – Andrea Arsović i Nemanja Mirosavljev (malokalibarska puška), Andrija Zlatić, Jelena Arunović i Jasna Šekarić (vazdušni pištolj).