Evroliga

Srećni Makabi trijumfovao u Viljnusu (VIDEO)

Objavljeno: 07.11.13 u 20:14

joe-ingles-maccabi-electra-eb13 (1)

Košarkaši Makabija došli su teškom mukom do trijumfa protiv Lijetuvos Ritasa u Viljnusu rezultatom 74:76 (18:26, 15:19, 22:14, 19:17) u 4. kolu D grupe Evrolige.

Prvo poluvreme pripalo je gostima iz Izraela koji su postepeno povećavali svoje vođstvo. Nastavili su u istom ritmu i početkom drugog poluvremena. Imali su prednost od 18 poena, a onda je Lijetuvos zaigrao svoju igru.

Serijom od 16:2 do kraja treće četvrtine domaći tim je prišao na samo četiri poena zaostatka. Dva minuta pred kraj Lijetuvos je poveo, ali su se na kraju bolje snašli košarkaši Makabija i košem Tajriza Rajsa na pet sekundi pred kraj dolaze do pobede.

Najefikasniji u Makabiju bio je Devin Smit sa 18 poena, Riki hikman je dodao 11, a po 10 poena postigli su Šon Džejms i Skorcanitis koji je upisao i 7 skokova.

Kod domaćih se istakao Martinas Gečevicijus sa 24 poena, a Renaldas Sejbutis je dodao 15 poena.

Makabi se za sada nalazi na čelu tabele sa skorom 3-1, dok je Lijetuvos Ritas na 5. mestu D grupe sa skorom 1-3.