NBA: Niksi savladali Bakse, uživanje za 50 centi (VIDEO)

Objavljeno: 31.10.13 u 09:25

nba

Otovorena je košarkaška sezona u Medison Skver Gardenu gde su Njujork Niksi na premijeri savladali Milvoki Bakse sa 9o:83.

Znatno bolje su Niksi ušli u utakmicu i na poluvremenu imali odličnih plus 25. Međutim Baksi su odigrali prilično dobru treću četvrtinu u kojoj su ubacili 33 poena i tako pokazali zube Niksima ali nisu imali snage za potpuni preokret, pogotovo ne kada je Karmelo Entoni preuzeo stvari u svoje ruke u poslednjoj četvrtini.

Entoni je utakmicu završio sa 19 poena i 10 skokova, a Rejmonfd Felton ubacio je 18. Kod Baksa je Geri Nil postigao 16, a Keron Batler 14 poena. Miroslav Raduljica je bio moralna podrška svojim saigračima pošto je ceo meč proveo na klupi.

A svoje utiske iz Medisona na svom Instagramu podelio je i čuveni reper Fifti sent uz konstataciju da je utakmica dobra.

Pelikani iz Nju Orleansa dočekali su Indijana Pejserse i na kraju su poraženi rezultatom 90:95.

Međutim nakon prve dve četvrtine i +14 za Pelikanse niko nije očekivao da će Pejsersi sa procentom šuta iz igre od samo 35.3% uspeti da se vrate, ali oni su to uspeli da učine.

Pol Džoržd bio je praktično nezaustavljiv i na kraju je utakmicu završio sa 32 poena, Džoržd Hil ubacio je 19, a Lens Stivneson 16 za Indijanu. Kod Pelikansa su čak tri igrača imala učuinak preko dvadeset poena. Erik Gordon je sa 25 bio najefikasniji u svojoj ekipi, a pratili su ga Džru Holidej sa 24, odnosno Entoni Djevis sa 20 postignutih koševa.