0

Preokret Čikaga protiv Otave (VIDEO)

Objavljeno: 30.10.13 u 09:21

cikago-blekhoks-ciscenje-leda

Prethodne noći odigrano je osam utakmica u NHL šampionatu, a zanimljivo je da ni u jednom nije igran produžetak odnosno sve su rešene posle 60 minuta igre.

Najuzbudljivije je bilo u Čikago gde su Blekhoksi pred svojim navijačima posle dosta preokreta uspeli savladaju goste iz Otave. Nakon vodećeg gola Endrjua Šoa Senatorsi su preko Mihaleka i Turisa došli do prednosti od 2:1. Hosa je 28. minutau poravnao na 2:2, da bi gosti ponovo uzvratili sa dva pogotka preko Korvoa i Zibanedžada za prednost od 2:4.

Tus je krajem drugog perioda smanjio na 3:4, da bi isti igrač kompletirao het-trik početkom poslednjeg perioda za preokret od 5:4, a Endrju Šou drugim pogotkom završio je seriju golova Čikaga. Konačnih 6:5 postavio je Zek Smit u 55. minutu.

Njujork Ajlanders – Njujork Rendžers 2:3
Filadelfija – Anahajm 2:3
Montreal – Dalas 2:1
Nju Džersi – Tampa Bej 2:1
Čikago – Otava 6:5
Sent Luis – Vinipeg 3:2
Edmonton – Toronto 0:4
Feniks – Los Anđeles 3:1