0

Zenitu veliki derbi Rusije (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.13 u 19:57

Zenit - CSKA

Fudbalerima Zenita pripao je derbi 13. kola ruske Premijer lige protiv CSKA iz Moskve. Na stadionu Petrovski domaći tim je slavio rezultatom 2:0.

Zenit je poveo golom Romana Širokova u 16. minutu nakon što je odbrana „armejaca“ napravila neuspelu ofsajd zamku, što je napadač domaćih iskoristio i rutinski savladao golmana Čepčugova.

Dvostruku prednost ljubimcima domaćih navijača doneo je Hulk pred sam kraj prvog poluvremena, a isposstavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog susreta. Srpski reprezentativac Zoran Tošić zamenjen je u 63. minutu.

Trijumfom u derbiju Zenit je učvrstio lidersku poziciju i ima 8 bodova više u odnosu na najbliže pratioce, ali i utakmicu više, dok je CSKA ostao na 5. mestu, za sada.