Evroliga

Šampion Evrope preokretom do trijumfa (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.13 u 22:21

vassilis-spanoulis

Šampion Evrope pobedom je započeo odbranu titule. Olimpijakos je na svom parketu savladao Unikahu sa 69:61 (18:22, 8:11, 18:12, 25:16).

Olimpijakos je tokom prvog poluvremena imao dosta problema u napadu. Samo osam postignutih poena u drugoj četvrtini govori u prilog tome, ali na sreću grčkog tima ni Unikaha u tim trenucima nije blistala.

Španski tim je imao prednost posle prvog poluvremena, ali je domaća ekipa na kraju treće četvrtine uspela da uspostavi rezultatsku ravnotežu. U odlučujućoj četvrtini Olimpijakos je dominirao i na kraju zabeležio trijumf.

Najefikasniji kod domaćih bili su Brent Petvej i Vasilis Spanulis sa po 13 postingutih poena. Poen manje zabeležio je Metju Lodžeski. Za Unikahu po 12 poena ubacili su Zoran Dragić i Fran Vaskez koji je upisao i 10 skokova.

Bajern je na gostovanju bio ubedljiv protiv Zjelone Gore sa 73:94 (16:23, 12:25, 23:18, 22:28) u 1. kolu C grupe.

U susretu ekipa koje sa klupa vode dva bivša Zvezdina trenera Mihajlo Uvalin i Svetislva Pešić viđena je nadmoć ekipe iz Minhena.

Odličnu partiju pružio je Nihad Đedović koji je bio najefikasniji sa 17 poena, dok je blistao i Boris Savović sa 15 poena i 4 skoka. Po 11 poena kod domaćih zabeležili su Irving Voker i Pžemislav Zamojski.