0

Roma nezaustavljiva, Pjanić srušio Napoli (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.13 u 22:49

Pjanic

Fudbalere Rome niko ne može da pobedi! „vučica“ je nastavila sa odličnim partijama i zabeležila je osmu pobedu iz isto toliko utakmica.

Poslednji tim u nizu koji je pao pred četom Rudija Garsije je Napoli koji je poražen rezultatom 2:0.

Nije dobro počelo po domaći tim. Napoli je bio za nijansu bolji, stvorio dve velike prilike, a uz to povredio se i kapiten Frančesko Toti u 33. minutu. Ipak, Roma dolazi do vođstva u poslednjim trenucima prvog poluvremena sjajnim golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

U nastavku susreta Roma je sigurno držala stečeno vođstvo. Odolevala je anpadima ekipe Rafe Beniteza, a u 70. minutu desio se ključni događaj na meču. Zbog prekršaja u kaznenom prostoru drugi žuti, odnosno crveni dobio je Paolo Kanavaro, a Pjanić je svojim drugim golom iz penala potvrdio pobedu Rimljana.

Srpski fudbaler Adem Ljajić u igru je ušao u 58. minutu utakmice umesto Žervinja.

Roma i dalje ima maksimalan učinak i sigurna je na čelu tabele, dok je Napoli drugi sa 5 bodova manje.