0

Leverkuzen na čelu tabele (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.13 u 22:33

560-1382127220

Bajer iz Leverkuzena odneo je sva tri boda sa gostovanja Hofenhajmu. „Aspirindžije“ su slavile rezultatom 1:2.

Sidni Sem je doveo Leverkuzen u vođstvo u 26. minutu šutem sa ivice kaznenog prostora. Na drugi gol čekalo se sve do 70. minuta kada je Štefan Kisling pogodio mrežu rivala, ali spoljnu. Naime Kisling je posle jednog centaršuta glavom šutirao pored gola, ali je lopta kroz pocepanu mrežu završila u golu. Sudija je po reakciji Kislinga mogao da zaključi da je to bio promašaj, ali je ipak dosudio pogodak.

Hofenhajm je imao priliku u 83. minutu da iz jedanaesterca smanji rezultat, ali Roberto Firmino nije pogodio gol. Ono što njemu nije pošlo za rukom, uspeo je Sven Šiplok u 88. minutu.

Pobedom na ovom meču Leverkuzen je izbio na čelo tabele, bar do sutra kada se igraju ostali mečevi nemačke Bundeslige.