AdmiralBet ABA Liga

Partizan rasturio Mega Vizuru! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 09.10.13 u 19:44

Partizan - Mega 1

Košarkaši Partizana deklasirali su na svom terenu ekipu Mega Vizure rezultatom 88:65 (18:10,  35:26, 17:12, 18:17) u drugom kolu ABA lige.

Crno-beli su silovito ušli u meč i posle tri minuta već imali šest koševa prednosti – 8:2. U prvih pet minuta u listu strelaca Partizana upisala se prva petorka – Vesterman, Milosavljević, Kinzi, Lovernj, Musli, a na prvu pauzu domaći su otišli rezultatom 18:10.

Partizan je kao i protiv Igokee u prvom kolu, imao sjajan procenat za tri poena, pošto su domaći nakon četiri ubačena koša van linije 6,75 u prvoj četvrtini, i drugu deonicu počeli sa dve vezane trojke.

Do odlaska na odmor crno-beli su imali procenat 10-13 za tri poena, pa ni ne čudi ogromna prednost od 17 poena 53:36.

Nastavak utakmice počeo je neverovatno, jer su domaći prve poene ubacili posle tri i po minuta, ali gosti to nisu znali da iskoriste pošto su u tom periodu zabeležili samo jedan koš.

Gosti su nastavili sa očajnom partijom, pa se prednost crno-belih samo povećavala i pred poslednju četvrtinu Beograđani su vodili – 70:38.

U poslednjoj deonici, u 34. minutu dogodio se jedan čudan trenutak kada je trener Duško Vujošević nezadovoljan igrom, u svlačionicu poslao mladog centra Šalića, ali su do kraja domaći u laganom ritmu održavali visoku prednost do konačne pobede rezultatom 88:65.

PARTIZAN: Aranitović, Lovernj 10, Vesterman 23 (7as), Dalo 4 (5as), Milosavljević 10, Bogdanović 9, Gagić 4, Musli 13, Šalić, Andrić, Kinsi 11, Bezbradica 4.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 2, Dangubić Đoković, Micić 9, Luković, Radović 26, Miljenović 10, Veljković, Jokić 4, Varda 7, Tijanić.

U drugom susretu od 18.00 košarkaši Cedevite savladali su na domaćem terenu ekipu Krke ubedljivim rezultatom  83:55.