0

PSŽ sa igračem manje napravio preokret u derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.13 u 23:14

ibra-penal-om-psz

U najvećem derbiju francuskog fudbala fudbaleri Pari Sen žermena uspeli su da savladaju velikog rivala iz Marseja u duelu 9. kola šampionata Francuske sa 2:1 (1:1), iako su više od sat vremena igral sa fudbalerom manje u polju.

Naime, domaći tim je došao u vođstvo golom iz penala Andrea Ajua u 34. minutu i to nakon što je Tijago Mota oborio Metjua Valbuenu i za taj prekršaj zaradio crveni karton. Međutim, to uopšte nije sputalo „svece“ na putu ka pobedi pošto su već u završnici prvog dela igre preko Maksvela došli do izjednačenja, da bi Zlatan Ibrahimović u 66. minutu golom iz penala postavio konačan rezultat.

Posle ove pobede PSŽ se bodovno izjednačio sa Monakom na vrhu tabele, dok je Olimpik ostao na trećoj poziciji koju deli sa Lilom.