0

Leverkuzen zaustavio Bavarce (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.13 u 20:30

FBL-GER-BUNDESLIGA-BAYERN MUNICH-HANOVER

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i minhenskog Bajerna remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u derbiju osmog kola Bundeslige.

Bajern je očekivano dominirao u polju, imao loptu duže u svojim nogama, a ofanzivna igra gostima se isplatila u 29. minutu kada je Riberi prošao po levom boku i vratio povratnu za Krosa, koji je sa ivice šesnaesterca poslao loptu pod prečku nemoćnog golmana Lena.

Prednost Bavaraca trajala je svega dva minuta, pošto je već u 31. Sidni Sem posle odbijene lopte i intervencije Nojera, lako pogodio nebranjenu mrežu.

U drugom delu igre, Bajern je nastavio da dominira i ređa šanse, najbliži golu bili su Šaćiri, Riberi i Roben, ali je Leno sjajnim intervencijama, naročito u samom finišu utakmice, sačuvao važan bod za Leverkuzen.

Bajern je ovim remijem sačuvao prvo mesto na tabeli sa 20 bodova, dok Bajer Leverkuzen sa jednim manje deli drugo mesto sa Borusijom Dortmund, koja je ranije danas poražena u Menhengladbahu.