0

Zenit bolji od Spartaka u ruskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.13 u 18:33

zenit-spartak

Duel dve prvoplasirane ekipe ruske Premijer lige odigran u 11. kolu na kraju je pripao Zenitu koji je pred svojim navijačima na stadionu Petrovski u Sankt Peterburgu savladao moskovski Spartak sa 4:2 (1:1).

Dva puta su gosti stizali prednost domaćeg tima, najpre je Kalstrom u 29. minutu anulirao vođstvo koje je Zenitu doneo Keržakov, da bi Movsisijan samo minut nakon što je Hulk dao gol za 2:1 izjednačio na 2:2. Ipak ekipa Lučana Spaletija je preko Šatov i Danija koji su pogotke postigli u 81. odnosno 84. minutu došla do važne pobede nakon koje je ostala usamljena na vrhu tabele sa 26 bodova, dok Spartak ima tri boda manje.