0

Borusija lako, Bajern teško do bodova (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.13 u 17:24

levandovski-borusija-frajburg

Ni posle dve trećine odigranih utakmica 7. kola Bundeslige u ovom takmičenju nije zabeležen rezultat 0:0 pošto je na svih pet mečeva subotnjeg popodnevnog termina pao makar jedan pogodak.

Najviše golova, čak šest, viđeno je u Hofenhajmu gde Šalke i pored vođstva od 3:1 na kraju nije uspeo da dođe do trijumfa odnosno spašavao je bod.

Najubedljiviji trijumf ostvarila je Borusija koja je u Dortmundu petardirala goste iz Frajburga, koji su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje. Samim tim što je mreža „milionera“ ostala netaknuta i učinak Nevena Subotića, koji je odigrao svih 90 minuta, može da bude ocenjen visokom ocenom. Među zaslužnijima za trijumf svakako su i dvostruki strelci Marko Rojs i Robert Levandovski.

Bajern je tek u poslednjih pola sata golom Tomasa Milera uspeo da otključa bravu borbenih gostiju iz Volfzburga za koji nije igrao Slobodan Medojević. I pored trijumfa Bavarci nisu oduševili svoje navijače koji su do kraja morali da strepe da neka lopta ne zaluta u Nojerovu mrežu.

U duelu dve ekipe iz samog vrha tabele Bajer je prilično lako, golovima u prvih 45 minuta, savladao Hanover, dok je Herta preokretom za koji je najzaslužniji Tunižanin Sami Alagui došla do sva tri boda u duelu sa Majncom koji je vezao peti poraz (četvrti prvenstveni).