0

Spartak deklasirao CSKA za vrh tabele (VIDEO)

Objavljeno: 22.09.13 u 13:31

Spartak

Navijači Spartaka doživeli su pravu eufroiju pošto je njihov tim savladao gradskog rivala i aktuelnog šampiona Rusije, CSKA sa ubedljivih 3:0 u 9. kolu ruske Premijer lige.

Spartak je do vođstva došao u 40. minutu kada je Alberto Košta odlično centrirao i pronašao Ezbiliza kome nije bilo teško da savlada golmana Akinfejeva. Do drugog gola Spartak je došao u 52. minutu posle kornera kada je odlično reagovao Dmitri Kombarov. Trećći gol postigao je Sergej Pašivljuk u 59. minutu na asistenciju Kombarova koji je odlično prošao po levom krilu.

Fudbaleri Volge su na svom terenu savladali Anži sa 2:1, a sva tri gola postigla su domaći igrači.

U 11. minutu vođstvo Volgi doneo je Šota Bibilov, a u 21. minutu Pucila je povećao prednost svog tima. Isti igrač samo minut kasnije postiže autogol i postavlja konačan rezultat.

Ubedljivim trijumfom Spartak je izbio na čelo tabele sa 20 bodova koliko ima i drugoplasirani CSKA. Volga se pomerila za jedno mesto naviše i sada zauzima 11. mesto sa 10 bodova, dok Anži ostaje u opasnoj zoni na 14. mestu sa samo 4 osvojena boda.