0

Donji Srem pokvario proslavu na Marakani (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 15.09.13 u 21:02

zvezda1

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da na proslavi 50 godina Marakane savladaju Donji Srem! Ekipa Donjeg Srema je golom Aškovskog došla do boda u drugom minutu nadoknade vremena!

Meč je počeo dobrom šansom za Donji Srem, ali je Boban Bajković sjajno intervenisao. Kažnjen je Donji Srem za ovaj promašaj, Dauda je postigao vodeći gol za crveno-bele. Do kraja prvog poluvremena nismo videli ništa spektakularno, sem kratkog prekida zbog transparenta uperenog protiv Tomislava Karadžića.

Kada je Pečnik dao drugi gol za Crvenu zvezdu činilo se da će domaći osvojiti sva tri boda.

Ali je prvo Marčeta smanjio, a na kraju je Donji Srem sa igračem manje posle isključenja Pešića došao do trećeg boda u sezoni. Katastrofalnu odbranu crveno-belih kaznili su gosti u 92.- minutu preko Aškovskog koji je doneo veliki bod gostima i pokvario proslavu na Marakani.

Crvena zvezda sada ima tri boda manje od Partizana i Čukaričkog koji su na čelu Jelen Superlige.

TOK MEČA:

90+2 GOOOOL! 2:2 Aškovski, još jednom posle prekida, katastrofalna intervencija odbrane crveno-belih.

85′ Aškovski je pao posle duela sa Vešovićem u kaznenom prostoru, dobio je žuti karton zbog simuliranja.

82′ Velika šansa za Zvezdu, na kraju udarac Milunovića preko gola.

81′ Lakić Pešić dobija drugi žuti karton i Donji Srem će do kraja meča igrati sa igračem manje.

78′ Milijaša je zamenio Onjilo.

76′ GOOOL! Donji Srem smanjuje golom Marčete. Pitanje je da li je bio ofsajd, ne vidi se baš najbolje ova situacija.

67′ Kasalica je imao veliku priliku, ali je promašio čitav gol u situaciji jedan na jedan.

54′ GOOOOOL! Nejc Pečnik je strelac! Mijailović je centrirao, Lakić promašio loptu, a Pečnik zakucao loptu u mrežu.

51′ Još jednom Bajković spašava Crvenu zvezdu. Bajko mačka.

46′ 37.620 navijača je na tribinama zvanično, a počelo je drugo poluvreme.

45′ Kraj prvog polurvemena, Zvezda vodi sa 1:0.

35′ Nastavljen je meč na Marakani.

Sadržaj transparenta: Godina 1961, Tomislav Karadžić, prvi srpski huligan

32′ Sudija Bogdanović na kratko je prekinuo meč zbog skandiranja Tole odlazi i transparenta na severnoj tribini… Gleda da li je sve sportski i fer… Čemu sve ovo?

28′ Novi slab centaršut Nenada Milijaša posle prekida.

20′ Miran period igre, nema prilika na obe strane.

9′ GOOOOOOL! Abiola Dauda postiže gol glavom posle centaršuta Filipa Kasalice.

6′ Sjajna intervnencija Bajkovića, šutirao je Bukorac sa šest metara, ali nije se dao čuvar mreže crveno-belih.

1′ Počeo je meč!

Svečana atmosfera pred početak meča, legende su se našle ispod severne tribine, primale dresove, a navijači su napravili spektakl, skandiralo se i Draganu Džajiću, a pored njega bili su tu i ostali igrači koji su pre 50 godina odigrali prvi meč na Marakani! Meč kasni zbog ove svečanosti.

U poslednjoj utakmici 5. kola Jelen Superlige fudbaleri Crvene zvezde na Marakani od 19 časova dočekaće ekipu Donjeg Srema.

Nakon dvonodeljne pauze koju su crveno – beli jednim delom proveli na Tari kako bi dodatno izbrusili formu, izabranici Slaviše Stojanovića pokušaće u slavljeničkom ambijentu da nastave pobednički niz ui domaćem šampionatu.

Šef struke crveno – belih nema problema sa povređenim igračima, a ostaje da se vidi da li će u timu biti i pojačanje iz OFK Beograda Marko Petković kome je istekla suspenzija.

Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Martinović, Lazić, Mijailović, Kovačević, Pečnik, Milijaš, Ninković, Kasalica, Dauda.

Donji Srem: Belić, Božović, Aškovski, Prljević, Lakić-Pešić, Bukorac, Janković, Sinđić, Krunić, Zec, Damnjanović.