0

Gvardiola: Nije lako pobediti Murinja

Objavljeno: 31.08.13 u 12:26

Pep Gvardiola

Prvi trofej koji je osvojio otkada je seo na klupu Bajerna, Pep Gvardiola je posvetio svom prethodniku Jupu Hajnkesu.

„Bajern sada ima sve titule ovog sveta. Hvala igračima, veoma sam ponosan. Nije bilo lako, igrali smo dobro, kontrolisali meč, ali za trijumf je potrebno i malo sreće. Mislim da smo je zaslužili“, izjavio je Gvardiola.

Bajern je osvojio Superkup Evrope nakon penal ruleta protiv Čelsija. Posle regularnog dela meča bilo je 1:1, a Čelsi je na početku produžetaka poveo i tu prednost čuvao do 120. minuta kada je Havi Martinez doneo svojoj ekipi priliku da trijumfuje posle jedanaesteraca.

Nakon meč Žoze Murinjo je bio prilično ljut na sudije zbog crvenog kartona koji je Ramires dobio u 85. minutu utakmice. Gvardiola nije želeo da ulazi u polemiku sa Portugalcem.

„Nikad nije lako pobediti Murinja i Čelsi“, rekao je Gvardiola nakon meča.