0

Bajernu Superkup Evrope!

Objavljeno: 30.08.13 u 20:18

Mourihno_y_Guardiola

Bajern je osvojio prvi trofej u sezoni, Superkup Evrope! Bajern je postao prvi nemački klub u istoriji koji je osvojio ovaj trofej!

Sjajan meč smo gledali u Pragu, Čelsi je prvi poveo golom Fernanda Toresa u 8. minutu posle sjajne kontre i prodora Azara, a zatim i centaršuta Šurlea. Bajern je napadao i došao do izjednačenja tek na startu drugog poluvremena golom Franka Riberija, koji je sa 20 metara savladao Čeha. Bajern je imao inicijativu, a Čelsi je ostao sa desetoricom posle isključenja Ramiresa.

Branio se Čelsi do kraja i odbranio, pa smo gledali i produžetke. A na startu prvog produžetka gol postiže Eden Azar sa 20-tak metara, posle loše reakcije odbrane Bajerna. Od tog momenta smo gledali viktorije i seriju fenomenalnih odbrana Petra Čeha, koji je izluđivao igrače Bajerna.

Ali u prvom minutu nadoknade drugog produžetka vratilo se Bajernu za onaj poraz u finalu LŠ kada je Drogba dao gol za produžetke… Havi Martinez postiže pogodak, a on je inače 20 minuta igrao centarfora! Odmah je odsviran i kraj meč i prvi put u istoriji se pristupilo izvođenju penala u Superkupu.

Bajern je bio uspešniji, pošto je u petoj seriji Romelu Lukaku promašio penal.

Gvardiola je dobio ovu bitku sa Murinjom, ali slede one mnogo značajnije za oba tima, u Ligi šampiona… I naravno Čelsiju u Premijer ligi, a BAjernu u Bundesligi, jer oba tima žele titule.

TOK MEČA:

Promašio je Romelu Lukaku, slab udarac je zaustavio Nojer, Bajern je osvojio prvi trofej u sezoni! Vratilo im se za poraz u finalu Lige šampiona!

Alaba ili Čeh? Bajern vodi 1:0

Prvi put u istoriji izvodiće se penali u Superkupu Evrope.

120+1 GOOOOOL!!!! 2:2 Havi Martinez!!!!!

118′ Čeh opet vadi loptu iz gola, Riberi je šutirao iz slobodnog udarca.

117′ Murinjo traži podršku navijača i pravi haos kao i uvek, pokazujući navijače Bajerna.

114′ Nova šansa za Bajern, Geceov udarac zaustavlja Čeh.

112′ Nastavlja Bajern da napada, Martinez je spustio loptu ka Šaćiriju, ali je Kejhil sjajno intervenisao.

108′ Bajern ima ogromnu inicijativu, ali ne mogu da izjednače . Dve šanse za samo 60 sekundi, Mandžukić nije uspeo da savlada maestralnog Čeha, a zatim je golman plavaca zaustavio udarac Martineza.

96′ Gvardiola pravi poslednju izmenu, umesto Robena ulazi Šaćiri.

93′ GOOOOOL! EDEN AZAR! Može Čelsi i sa igračem manje! Belgijanac je udarcem sa 20 metara postigao gol za vođstvo Čelsija i to drugo na ovom meču.

91′ Počeo je prvi produžetak.

90′ Kraj meča, igraće se produžeci u Pragu!

88′ Novi udarac Riberija, ovoga puta levom nogom pored gola.

85′ Crveni karton za Ramiresa! Drugi žuti je dobio vezista Čelsija nakon što je neoprezno uleteo u Marija Gecea.

84′ Još jedan prekid i još jedna prilika za Čelsi. Lampard je pogodio Luiza, ali je Nojer sjajno intervenisao.

78′ Konačno još jedna sjajna šansa za Čelsi, posle prekida Ivanović je pogodio prečku.

70′ Milera menja Mario Gece,

68′ Udarac Robena pored gola.

63′ Sjajna šansa za Čelsi, Nojer se prvo poigravao, ali predriblao Oskara, a onda je Dante izgubio loptu a Oskar se našao u 100% prilici, međutim pogodio je Nojera u nogu, a zatim je Lampard šutirao preko gola.

56′ Prva izmena u Bajernu, Rafinju menja Havi Martinez, videćemo uskoro šta je smislio Gvardiola.

49′ Novi pokušaj Riberija, koji je više puta šutirao ka golu Čelsija, nego ceo tim plavaca ka golu Bajerna.

47′ GOOOOL! Odgovor je stigao ekspresno, može Bajern do proekreta, Frank Riberi konačno trese mrežu Čeha! Udarac sa 20-tak metara posle dodavanja Krosa i Čeh je matiran. 1.1

46′ Počelo je drugo poluvreme u Pragu, može li Bajern do preokreta?

45′ Završeno je prvo poluvreme, Čelsi vodi golom Toresa.

38′ Još dve dobre šanse za Bajern, još jedna za Riberija nešto ranije, ali je Francuz jako loše šutirao, a zatim je u šansi bio Miler, čiji je udarac blokirao Kejhil.

31′ Tores se sjajno okrenuo i prevario defanzivce Bajerna, međutim šutirao je preko gola.

29′ Još jedan pokušaj Riberija, sada šutira pored gola.

22′ Posle nešto mirnijeg perioda igre bez velikih prilika pokušao je i Frank Riberi. Odličan udarac, ali odlični Čeh brani i ovo. Bajern ima više šansi, ali Čelsi vodi… Zvuči poznato zbog nečega?

11′ Novi dobar napad Bajerna, Mandžukić je proigrao Milera, ali je Nemac loše sve uradio u završnici i umesto udarca pokušao da prođe što je iskoristio Čeh.

9′ Mogao je Bajern odmah do izjednačenja, ali je Lam šutirao pravo u Čeha sa 12 metara.

8′ GOOOOL!!!! Fernando Tores donosi prednost Čelsiju posle sjajnog prodora Azara koji je uposlio Šurlea koji je fenomenalno uposlio španskog napadača koji je udarcem iz prve matirao potpuno nemoćnog Nojera.

5′ Murinjo igra presing na zadnju liniju Bajerna i za sada Bavarci imaju problema da iznesu loptu.

4′ Prve varnice. Duel Luiza i Mandžukića. Hrvat nije izdržao da ne gurne Brazilca nakon što ga je ovaj uštinuo…

2′ Boateng je lako dobio duel sa Azarom i uputio centaršut, šutirao je Mandžukić pored gola.