0

Šalke se provukao, Dinamo ispustio plasman u LŠ (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.13 u 22:47

Salke

Odigrano je nekoliko revanš mečeva plej ofa Lige šampiona i poznato je još pet učesnika grupne faze najelitnijeg evropskog takmičenja. To su: Austrija, Bazel, Steaua, Šalke i Arsenal.

Fudbaleri Šalkea propisno su se namučili da bi došli do cilja. Nakon remija u Gelzenkirhenu (1:1), Šalke je stigao do pobede od 3:2 u Solunu, pred praznim tribinama, protiv PAOK-a.

Poveo je Šalke golom Šalja u 43. minutu, izjednačio je Atanasijadis u 53, a novo vođstvo Nemcima doneo Dreksler u 67. minutu meča. Novu nadu Grcima doneo je Kacuranis u 79, ali je sve dileme razrešio Šalaj svojim drugim golom u 90. minutu meča. Šalke je od 64. minuta igrao sa igračem manje pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Džermejn Džonas.

Dinamo iz Zagreba nije uspeo da se plasira u Ligu šampiona iako je njihov predsednik nudio premije od 2 miliona evra.

Slavili su „modri sa 2:3, ali to nije bilo dovoljno za prolaz. Strelci za Austriju su bili Mader u 5. i Kinest 82. minutu, dok su golove za Dinamo postigli Brozović u 33, Fernandez u 43. i Bećiraj u 70. minutu utakmice.

Arsenal je rutinski savladao Fenerbahče sa 2:0 i posle pobede i u prvom meču obezbedio plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Oba gola za „tobdžije“ postigao je Aron Remzi u 25. i 72. minutu.

Nakon remija u Bukureštu (1:1) Steaua je uspela, zbog više golova u gostima, da eliminiše Legiju iz Varšave rezultatom 2:2. Srpski fudbaler Miroslav Radović bio je strelac gola u 27. minutu.

Fudbaleri Bazela su lako savladali i u revanšu bugarski Ludogorec, ovoga puta sa 2:0.