0

Stojković spasao Partizan (VIDEO)

Objavljeno: 17.08.13 u 20:58

Šampionu samo bod u Nišu. Radnički imao zrelije šanse od crno-belih, koje je poraza spasao golman.

Novo užasno bledo izdanje Partizana. Za 90 minuta nisu uspeli da povežu dva krštena pasa i stvore izgrađenu akciju, a večeras su u Nišu imali mnogo sreće. Poraza ih je spasao golman Vladimir Stojković koji je u finišu meča nestvarnom, a čini se instiktivnom intervencijom na gol liniji zaustavio makazice Vladimira Milenkovića.

S ovakvom igrom srpski šampion nema šta da traži u kvalifikacijama za Ligu Evrope i ukoliko nešto pod hitno ne promene igračima trenera Vuka Rašovića bi bolje bilo da ni ne izlaze na megdan švajcarskom Tunu.

Da se razumemo, nisu ni domaći igrači briljirali i stvorili 75 šansi, ali su protiv favorizovanog protivnika velikim srcem i borbenošću nadomestili nedostatak kvaliteta.

Uz to Nišlije su meč završile s deset igrača jer je u 88. minutu Miloš Živković dobio drugi žuti karton, ali i da su Beograđani večeras imali tri igrača više verovatno ne bi uspeli da pobede.

Tok meča:

90+4′ – Sudija Glođević svira kraj prilično nezanimljive utakmice koja je na kraju završena najpravednijim rezultatom pošto su obe ekipe imale dobre prilike da upišu pobedu

90+3′ – Saša Ilić posle odbitka posle kornera šutira pravo u golmana Radničkog

90+2′ – Dve izmene kod Nišlija Bulatović je zamenio Stojanovića, a Pejčić ulazi umesto Jovanovića

90′ – Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

88′ – Živković dobija crveni karton, Partizan u završnici sa igračem više

85′ – Dve prilike za Partizan, najpre je Grbiću izblokiran udarac, da bi potom posle šuta Fofane neko izbio loptu sa linije gola Radničkog

80′ – Milenković ovog puta preti iz slobodnjaka, ali ne pogađa cilj

79′ – Najbolja prilika na meču, Milenković hvata volej na pet metara od gola Partizana, ali Stojković spašava crno-bele, brani nogom

77′ – Umesto slabog Ninkovića u igri je Jojić

70′ – Žuti karton dobija i drugi štoper Radničkog – iskusni Ćulum

67′ – Grbić menja Luku

65′ – Mitrović šutira preko gola

59‘ – Zaoštrilo se na Čairu čemu je doprineo i sudija Glođević čudnim kriterijumom

55′ – Živkoviću oprošten drugi žuti karton posle prekršaja nad Mitrovićem

52′ – Dva kornera za Partizan, ali nije bilo ozbiljnije prilike da se ugrozi gol Radničkog

46‘ – Počelo je drugo poluvreme u Nišu

45+1′ – Kraj prvog poluvremena, Partizan je u samoj završnici prvih 45 minuta krenuo da nešto više napada, ali bez previše uspeha

43′ – Jedan igrač Radničkog je igrao rukom pred svojim šesnaestercom, ali Glođović to nije video ili nije hteo da vidi

39′ – Rastrzana igra na obe strane uz mnogo prekida i prekršaja

32′ – Mitrović menja povređenog Kojića

29′ – Bez značajnih dešavanja na terenu u poslednjih 10 minuta, lopta se uglavnom nalazi između dva šesnaesterca

21′ – Žuti karton za Fofanu

19′ – Stojković sprečio Stojanovića da dovede Nišlije u vođstvo

12′ – Stanković izbacuje loptu u korner posle dobre akcije Radničkog

8′ – Ninković loše izvodi slobodnjak

7′ – Slobodan udarac za Partizan sa ivice šesnaesterca zbog prekršaja nad Fofanom, žuti karton za Živkovića

6′ – Posle centaršuta Ninkovića iskosa sa desne strane Partizan je imao prvu poluopriliku, ali se iz toga nije izrodilo ništa ozbiljnije

1′ – Prvu priliku ili bolje reći šut ka golu Partizana imao je Petar Jovanović,a li je bio neprecizan

Utakmica je kasnila sa početkom pet minuta, kao i na još nekoliko stadiona na kojima se odigravaju utakmice 2. kola Jelen Superlige

Na stadionu Čair u NIšu u okviru 2. kola Jelen Superlige sastaju se domaći Radnički i aktuelni prvak Srbije Partizan.

Treneri ekipa Dragoljub i Vuk Rašović odlučili su da na teren izvedu sledeće sastave.

Radnički: Kesić, Pauljević, Pavlović, Živković, M. Petrović, Ćulum, Kolarević, P. Jovanović, Ljubinković, Stojanović, A. Jovanović.

Partizan: Stojković, Aksentijević, Volkov, Obradović, Stanković, Đemba Đemba, S. Ilić, Luka, Ninković, Kojić, Fofana.

Zanimljivo je da je uprkos najavama da ne može da igra protiv Partizana u timu Radničkog i desni bek Pauljević, dok se na drugoj strani na golu crno-belih ponovo nalazi Vladimir Stojković, dok će debi upisati napadač iz Obale Slonovače Fofana.