0

Fantastični Bekrić osvojio bronzu na SP!

Objavljeno: 15.08.13 u 19:04

Emir Bekrić

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Moskvi u disciplini 400 metara sa preponama.

Fenomenalni Bekrić stigao je kao treći na cilj oborivši još jednom nacionalni rekord sa 48,05 sekundi. To je deveti rezultat svih vremena u Evropi.

Svetski šampion je postao Džehju Gordon sa Trinidada u vremenu od 47,69 sekundi, dok je srebrnu medalju osvojio Amerikanac Majkl Tinzli.

Bekrić je dobro trčao u prvih 300 metara , bio je u tom trenutku šesti, a onda je usledio fantastičan finiš. U poslednjih 100 metara Emir je kao vetar prohujao pored nekoliko rivala i došao do bronze.

Nakon velikog uspeha Ivane Španović koja je osvojila bronzanu medalju u skoku u dalj, Srbija je dobila još jednog osvajača medalje na Svetskom prvenstvu.