0

Nemice ponovo sačuvale evropsku krunu /VIDEO/

Objavljeno: 28.07.13 u 20:05

nemacka-norveska-zene

Ženska fudbalska reprezentacija Nemačke je šesti put uzastopno postala prvak Evrope pošto je u finalnom meču takmičenja održanog u Švedskoj savladala selekciju Norveške sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigla je Anja Mitag i to nakon što je na startu drugog poluvremena ušla u igru sa klupe, ali pravi junak pobede Nemica bila je golman Nadin Angerer koja je odbranila čak dva penala. Najpre je u prvih 45 minuta zaustavila udarac Trine Rening, da bi u drugom delu sprečila Solveg Gulbrandsen da donese makar izjednačenje Norvežankama.

Zanmimljivo je da su Nemice trijumfovale na čak osam od 11 održanih Evropskih prvenstava, a čak četiri puta su u finalima pobeđivale upravo protiv Norvežanki (1989, 1991, 2005 i 2013 godine).