0

CSKA caruje u Moskvi /ViDEO/

Objavljeno: 28.07.13 u 13:37

loko-cska

Šampion Rusije CSKA slavio je u moskovskom derbiju protiv Lokomotive sa 1:2 (0:1) u trećem kolu ruske Premijer lige.

Armejci su došli u vođstvo sjajnim golom iz slobodnog udarca Keasukea Honde u 18. minutu. U drugom poluvremenu, u 73. minutu, Mark Gonzales je bio neoprezan u svom šesnaestercu i napravio prekršaj zbog koga je sudija pokazao na belu tačku.

Odlični golman CSKA Igor Akinfejev je paradom zaustavio udarac Aleksandera Samedova i loptu je poslao u korner. Samedov je uputio odličan centaršut, a Dmitri Tarasov je bio najviši u skoku i ipak doneo izjednačenje Lokomotivi.

Nedugo zatim u 82. minutu Ahmed Musa donosi pobedu CSKA. Posle jednog kornera golman Lokomotive Dario Krešić, koji je zamenio Giljermea u 51. minutu, je zaplivao u prazno, Dumbija je pogodio stativu, a lopta se odbila do Muse koji je sproveo u mrežu i tako doneo tri boda ‘armejcima’. Srpski fudbaler zoran Tošić u igru je ušao u 79. minutu umseto Stivena Zubera.

Ovim trijumfom CSKA se probio na 3. mesto ruske Premijer lige, dok je Lokomotiva pala na 6. poziciju.